Reprezentant Rosji i uczestnik Ligi Mistrzów zagra w Azotach

Występujące w PGNiG Superlidze puławskie Azoty zasili bramkarz Vadim Bogdanov. To wielce utytułowany zawodnik. Jest reprezentantem Rosji, ma za sobą występy na mistrzostwach Europy i w Lidze Mistrzów.
Vadim Bogdanov gra na pozycji bramkarza. Ma 28 lat i dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Mierzy 196 cm i waży 96 kilogramów. Co ciekawe, na ostatnich ME, kiedy Polacy ogrywali Rosjan, stał w bramce swojej reprezentacji.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKBogdanov w swojej dotychczasowej karierze występował w barwach Chehovskich Medvedi i SP Petersburg. Obie ekipy występowały w elitarnej Lidze Mistrzów. Z kolei ostatnie dwa sezony Rosjanin spędził w Dynamie Mińsk - zespole mistrza Białorusi, ale klub niedawno zbankrutował i zawodnicy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych zespołów.

Skorzystali z tego działacze Azotów i sprowadzili golkipera do Puław. Co prawda Bogdanov w tym sezonie nie zagra już w rozgrywkach o Challenge Cup, ale będzie mógł wzmocnić drużynę w fazie play-off PGNiG Superligi i Final Four Pucharu Polski.