Wisła wygrywa po spotkaniu przypominającym horror

Piłkarze Wisły Puławy udanie rozpoczęli II-ligową wiosnę. Zespół trenera Jacka Magnuszewskiego pokonał na wyjeździe Olimpię Zambrów, ale mecz był pełen dramaturgii i niespodziewanych zwrotów akcji.
Wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas sobotniego meczu w Zambrowie, bez problemu można by obdzielić całą kolejkę ligową. Osiem bramek, czerwona kartka i masa emocji, tego wszystkiego z nawiązką doświadczyli kibice obydwu zespołów.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla puławian. Już w ósmej minucie superstrzelec Wisły Konrad Nowak dał swojej drużynie prowadzenie skutecznie, egzekwując rzut karny. Co więcej, po niespełna kwadransie gry goście prowadzili 2:0, a swojego pierwszego gola w barwach Wisły zdobył Michał Paluch, dla którego był to jednocześnie debiut w oficjalnym spotkaniu.

ASYSTENT TRZECH WOJEWODÓW, DYREKTOR ZACHĘTY. DZIŚ?

Gdy w drugiej połowie za sprawą Pawła Komara puławianie prowadzili 3:0, wydawało się, że jest po meczu. Jednak Olimpia w sobie chyba tylko znany sposób doprowadziła do wyrównania. Najpierw trafił Grzybowski, a kolejne dwa gole padły łupem Zapolnika. Na domiar złego w 72. minucie nowy gracz Wisły Cwetan Filipov zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Wisła musiała kończyć mecz w osłabieniu. Na szczęście w końcówce to właśnie puławianie zadali dwa kolejne ciosy. Najpierw gola zdobył Szymon Martuś, a w ostatniej minucie wynik ustalił Iwan Litwiniuk i trzy punkty po dramatycznym spotkaniu z Zambrowie zgarnęła Wisła.

Olimpia Zambrów 3 (0)

Bramki: Grzybowski (56.), Zapolnik (64.- k.), (67.)

Wisła Puławy 5 (2)

Bramki: Nowak (8. - k.), Paluch (14.), Komar (50.), Martuś (82.), Litwiniuk (90.)

Olimpia: Czapliński - Gogol, Darda Ż, Piłatowski, Kosiński (60. Zapolnik), Steć, Grzybowski, Kuczałek, Dołubizna Jastrzębski, Poduch

Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Jakubiec, Pielach, Komar Ż (69. Budzyński), Charzewski Ż (70. Martuś), Filipow Ż, Ż, Cz, Wiącek, Jabkowski, Paluch (71. Szczotka), Nowak Ż (50. Litwiniuk).

Sędziował: Jacek Kikolski z Płocka