Sport.pl

Kibolstwo na Globusie? Fani MKS lżyli piłkarkę gości

Skandal w hali Globus. W sobotę kibice MKS Lublin przez cały mecz lżyli Katarzynę Duran, piłkarkę Pogoni Szczecin. Była zawodniczka lubelskiego klubu nie wytrzymała. Do kolejnego skandalu doszło podczas meczu niedzielnego.
W sobotę w hali Globus piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin grały mecz ligowy z Pogonią Szczecin. Przez całą pierwsza połowę fanklub drużyny gospodyń dopingujący zespół na trybunie za bramką gwizdał i buczał, kiedy piłkę miała Katarzyna Duran, zawodniczka Pogoni, a wcześniej MKS Lublin. Sprawy wymknęły się spod kontroli po zakończeniu pierwszej połowy. Zdenerwowana zawodniczka podbiegła do trybun, gdzie wywiązała się ostra wymiana zdań. Padły przekleństwa.

Odeszła, bo jej nie płacili

- Nie chodziło mi o gwizdy, bo gwiżdżą na mnie od kilku lat i to mnie nie rusza. Ale obok mnie stał pięcioletni syn, który tego wszystkiego nie rozumie. Nie pozwolę, aby mój syn wracając do domu pytał się mnie, dlaczego mamo jesteś k... Z nikim z tych panów z sektora 10 (zajmowanego przez fanklub - red.) nie sypiałam, więc znajdźcie inne przezwisko - powiedziała wzburzona Duran "Kurierowi Lubelskiemu".

Napięte stosunki między fanami MKS (sektor 10) a Katarzyną Duran panują od ponad trzech lat, kiedy zawodniczka nie mogąc doczekać się zaległych pieniędzy zmieniła klub (czasy rządów w MKS b. prezesa Andrzeja Wilczka) przechodząc do Vistalu Gdynia. Dziś Katarzyna Duran jest zawodniczka Pogoni Szczecin.

Prezes przeprasza zawodniczkę

Prezes MKS Lublin Michał Jastrzębski: - Absolutnie zachowanie naszego fanklubu było skandaliczne. Nie chcę go w żaden sposób bronić, jednak dodam, że sama zawodniczka przyczyniła się do afery pokazując w stronę fanklubu wyciągnięty, środkowy palec. Niemniej jednak jak najszybciej spotkam się z członkami fanklubu. Albo będą pozytywnie wspierać klub, albo sięgniemy do innych środków. Na mecze przychodzą dzieci, budujemy wizerunek klubu, któremu kibicują całe rodziny, i wspomniane zachowanie uważam za skandaliczne.

Na stronie internetowej lubelski klub oficjalnie przeprosił zawodniczkę za zachowanie członków fanklubu. - Zrobiłem też to osobiście - dodaje prezes Jastrzębski.

W niedzielę kolejny skandal

Do kolejnego skandalu doszło podczas niedzielnego meczu piłkarek MKS także z Pogonią Szczecin. W 26. minucie pierwszej połowy, kiedy lublinianki przegrywały na Globusie 5;11 członkowie fanklubu (sektor 10) zaczęli skandować: "Monteks grać, k... mać". W efekcie obecny na meczu delegat Związku Piłki Ręcznej w Polsce przerwał mecz i kazał wyprosić członków fanklubu.

- Z tego powodu klub prawdopodobnie zostanie ukarany finansowo. Decyzja w tej sprawie zapadnie dziś, bądź jutro - powiedział "Wyborczej" przewodniczący kolegium ligi ZPR w Polsce Bogusław Trojan.

Komentarze (8)
Kibolstwo na Globusie? Fani MKS lżyli piłkarkę gości
Zaloguj się
 • titoortizufc

  Oceniono 19 razy 13

  wasze tytuły są tak denne że szkoda słów

 • hendrass

  Oceniono 13 razy 11

  1.Pani Duran jako zawodniczka nie powinna prowokować ,kibiców 2.Kibice nie powinni obrażać zawodników przeciwnej drużyny

 • michalcyprian

  Oceniono 12 razy 4

  Przecież na Duran gwiżdżą już kolejny rok, sam gwizdałem, gdy grała w Vistalu. Jakoś do tej pory "skandalu" nie było, mimo napięć. Inna sprawa, że sporo wody upłynęło, zarówno zawodniczka jak i MKS poszły dalej, więc może czas złagodzić trochę ostracyzm wobec K.Duran i skupić się na dopingowaniu własnej drużyny.
  Przekleństwa na meczach czasem padają, kibice w niedzielę i tak długo wytrzymali bardzo słabą grę naszej drużyny. Ale faktem jest, że poza grupą najwierniejszych fanów z sektora nr 10 na mecze przychodzi sporo osób, również dzieci, a zarówno klubowi, jak i właśnie kibicom powinno zależeć, żeby nas - biało-zielonych - było jak najwięcej.

 • kinobajka

  Oceniono 7 razy 3

  Oczywiście bluzgi nie na miejscu. Mam jednak pytanie do tych którzy na meczu byli. Czy te wyzwiska zaczęły się od początku meczu czy też dopiero się po "rozmowie" z K. Duran w przerwie. W telewizji było słychać tylko buczenie (a to nie jest zabronione) i jak to wyglądało od kibicowskiej strony. Na obiektywny komentarz ze strony GW liczyć nie można I nie mówię tylko o sporcie....

 • krusnik02

  Oceniono 31 razy 3

  I dla bydła takiego pokroju budowany jest wybieg na Krochmalnej. "Członkowie fanklubu" ? Prędzej cyrkowe małpy....

 • gold.zepelin

  Oceniono 26 razy 2

  DEBILE jak widać są nie tylko na Legii. W Lublinie też. I "dopingują" Mks Selgros.

 • hendrass

  Oceniono 21 razy 1

  Dziękuje pani Kasi Duran za to że prezentowała jak zawodniczka drużynę Lubelską ,i tu gwizdy były bezpodstawne ,wręcz powinny być podziekowania

 • hendrass

  0

  Pani Kasiu -Przepraszamy panią za brzydkie słowa -sympatyk MKS z Poznania-szczególnie z TV Polsat Sport Ale dobra rada proszę panią o Nie prowokowanie małej grupy kibiców MKS oddanych bez reszty drużynie MKS Selgros.A tak na marginesie w Szczecinie też nie ma aniołków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX