Koszykarki AZS UMCS Lublin przegrały po raz kolejny

Pierwszoligowe koszykarki AZS UMCS Lublin nie wykorzystały atutu gry przed własną publicznością i przegrały z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Była to druga porażka lublinianek z zespołem z Wielkopolski.
Od początku spotkania kibice byli świadkami widowiskowej gry, zarówno ze strony gospodyń, jak i przyjezdnych. Oba zespoły stwarzały sobie wiele sytuacji rzutowych pod tablicami rywalek, co przełożyło się na dorobek punktowy. Już po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 24:21 na korzyść lubelskiej drużyny.

W drugich dziesięciu minutach nieco lepiej spisywały się zawodniczki z Ostrowa Wielkopolskiego. To one zdobyły więcej punktów, wygrywając 22:17. Do przerwy rywalizacja na parkiecie miała więc bardzo wyrównany przebieg. Co prawda minimalnie prowadził zespół Ostrovii (43:41), ale druga odsłona spotkania zapowiadała się równie ciekawie co pierwsza.

PIERWSZA W POLSCE KLASA Z FUTBOLEM AMERYKAŃSKIM

W trzeciej kwarcie obie drużyny zaprezentowały się zdecydowanie lepiej w grze obronnej. Na boisku panowała zaciekła walka, a przyjezdne wygrywały zaledwie trzema punktami i przed decydującą kwartą drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Deptę w dalszym ciągu miała szansę na końcowy sukces. Niestety, w decydującym fragmencie meczu lublinianki, które większość spotkania grały jedną piątką, zaczęły już odczuwać zmęczenie. Z kolei koszykarki z Wielkopolski nie zwalniały tempa i wysoko wygrały w ostatniej kwarcie, powiększając swoją przewagę. Ostatecznie AZS UMCS uległ Ostrovii 56:68 i definitywnie pozbawił się szans na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce tabeli. Teraz akademiczkom pozostaje jak najlepiej zaprezentować się w spotkaniu wyjazdowym z Poznań City Center i domowym ze Ślęzą Wrocław.

AZS UMCS Lublin 56

Ostrovia Ostrów Wlkp. 68

kwarty: 24:21, 17:22, 10:11, 5:14

AZS: Głocka 17 (1), Furdak 15, Stanek 13, Skrzecz 5 (1), Antczak 4, Witkoś 2, Grygiel, Kaczmarska.

Ostrovia: Parysek 25, Trzeciak 17 (2), Misiek 9, Żurkowska 6, Krygowska 5 (1), Mielczarek 3 (1), Kaczmarek 2, Nowicka 1, Czaska, Kudłak.

Pozostałe wyniki: MKK Siedlce - Dekorex Pabianice 44:38, Poznań City Center - Uniwersytet Warszawski 78:64, Ślęza Wrocław - SMS PZkosz Łomianki 4.03