Wreszcie się udało! Akademiczki wygrały pierwszy mecz

Po dwóch porażkach z rzędu koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin przełamały niemoc i odniosły pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. W sobotę zespół trenera Sławomira Depty pokonał Poznań City Center 58:53.
Mimo dwóch porażek forma lublinianek po tym jak zdecydowanie uległy one u siebie z Dekorexem Pabianice uległa poprawie. Już w meczu z Ostrovią Ostrów Wielkopolski lubelski zespół był bliski zdobycia kompletu punków jednak wtedy jeszcze się nie udało. - Do sobotniego meczu podchodzimy z nadzieją, że wreszcie uda nam się wygrać. To już najwyższa pora na przełamanie, bo przecież za cel postawiliśmy sobie zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Jeżeli nie wygramy w sobotę, znacznie sobie zmniejszymy na to szansę - dowodził przed spotkaniem szkoleniowiec AZS UMCS Sławomir Depta.

Wreszcie się przełamały

Nastroje przed meczem z poznaniankami w drużynie były bojowe. - Żadna z zawodniczek nie narzeka na jakikolwiek uraz, więc zagramy w najsilniejszym składzie. Dziewczyny nie potrzebują specjalnej motywacji na mecz z ekipą z Poznania. Po dwóch porażkach są pełne sportowej złości i żądne wygranej - mówił Depta.

> Bąk, Iwan, Krzynówek i ich ekipa wygrali Piłkarską Galę

Jego słowa znalazły potwierdzenie. Akademiczki bardzo dobrze rozpoczęły mecz, od razu wypracowały sobie zdecydowaną przewagę. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 21:12 dla gospodyń. W dalszej fazie meczu mecz się wyrównał. W drugiej kwarcie oba zespoły rzuciły po 14 punktów i na przerwę koszykarki z Lublina zeszły prowadząc 35:26.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Na parkiecie toczyła się wyrównana walka. To pozwoliło utrzymywać lubliniankom wcześniej wypracowaną przewagę. Zespół z Poznania okazał się jedynie lepszy w kwarcie czwartej, którą wygrał 9:4, ale ostatecznie to AZS UMCS cieszył się z pierwszego w tej fazie rozgrywek mistrzostwa.

Zadecydowała obrona

- Był to niewątpliwe mecz walki - powiedział trener akademiczek Sławomir Depta. - O wygranej zadecydowała gra w obronie i ogromna determinacja, z jaką moje zawodniczki podeszły do spotkania. W dalszym ciągu dążymy do tego, by znaleźć się w najlepszej czwórce ligi, i zrobimy wszystko, by się w niej zmieścić. - dodał. Dzięki wygranej akademiczki zbliżyły się swoich ostatnich rywalek na dwa punkty, a do czwartego Dekorexu Pabianice tracą jedno oczko.

AZS UMCS Lublin 58

Poznań City Center 53

kwarty: 21:12, 14:14, 19:18, 4:9

AZS UMCS: Furdak 22(4), Głocka 9, Kotonowicz 9 (1), Antczak 7, Witkoś oraz Stanek 6(1), Kaczmarska 5, Skrzecz.

City Center: Idziorek 11(2), Durak 10, Koperwas 8, Woźniak 4, Skowronek 2 oraz Marciniak 10, Budeń 8, Giedrojć.

Pozostałe wyniki I ligi: Dekorex Pabianice - SMS PZKosz łomianki 46:42, MKK Siedlce - Ślęza Wrocław 67:74, Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Uniwersytet Warszawski 9.02.