Sport.pl

Justyna Marciniak najlepszą karateczką w Polsce!

Wiesław Pawłat
05.02.2014 , aktualizacja: 05.02.2014 18:11
A A A
W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki ?Dojo Stara Wieś? ogłoszono wyniki plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2013 roku. Wśród pań triumfowała Justyna Marciniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, natomiast wśród mężczyzn ten zaszczyt spotkał Łukasza Radwańskiego z KKS Kluczbork.
Justyna Marciniak jest aktualną mistrzynią Europy w kumite i fuku-go oraz wicemistrzynią w kata indywidualnym. Wyróżniono też zawodniczki i zawodników w poszczególnych konkurencjach. Lublinianka Marciniak tytuł najlepszej otrzymała także w kumite - już po raz trzeci w karierze. Wśród panów zwyciężył tu Damian Stasiak.

Z kolei najlepszymi zawodnikami 2013 w kata zostali Małgorzata Zabrocka i Witold Kwieciński. Ta pierwsza w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy LKKT, a w tym roku startuje w KK Wejherowo. Najlepszą parą en-bu 2013 została para: Anna Lewandowska i Mateusz Wanat.


> Bąk, Iwan, Krzynówek i ich ekipa wygrali Piłkarską GalęNatomiast trener Justyny Marciniak Andrzej Maciejewski (LKKT) został wyróżniony jako najlepszy Instruktor Klubowy 2013 Roku, Egzaminator Roku 2013, Najlepszy Szkoleniowiec Klubowy 2013 Roku w kategorii wiekowej dzieci oraz w kategorii wiekowej senior. Tytuły najlepszych szkoleniowców klubowych otrzymali również: Marek Bury (też LKKT) w kategorii wiekowej junior młodszy (14-15 lat), Paweł Janusz w kategorii wiekowej junior (16-17 lat) oraz Marta Niewczas w kategorii wiekowej młodzieżowiec (18-19-20 lat). Tytuł Wychowawcy Dan za przygotowanie największej liczby osób, które w roku 2013 uzyskały stopnie mistrzowskie Dan otrzymał Andrzej Olech. Najlepszym Klubem PZKT w 2013 roku został Lubelski Klub Karate Tradycyjnego. Imprezą roku 2013 w kategorii zawodów z kalendarza PZKT został VII Puchar Świata w Karate Tradycyjnym, który został rozegrany w Lublinie. Natomiast imprezą roku 2013 w kategorii zawodów pod patronatem PZKT - I Międzynarodowy Turniej Smoka w Karate Tradycyjnym (Bochnia).

Zobacz także
  • Marius Stanaitis w barwach FK Tauras Motor ma nowego gracza. Kolejne wzmocnienie defensywy
  • Dwa oblicza klubu. Świetna atmosfera i brak chemii
  • AUDI Q7 09- 2009 kombi lateral left Wypasione audi, luksusowe volvo. Czym jeżdżą piłkarze lidera
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • juventusiak87

    0

    Taką żonę mieć to prawdziwy skarb(ek) :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX