Sport.pl

Justyna Marciniak najlepsz± karateczk± w Polsce!

Wiesław Pawłat
05.02.2014 , aktualizacja: 05.02.2014 18:11
A A A
Mistrzyni ¶wiata Justyna Marciniak z LKKT

Mistrzyni ¶wiata Justyna Marciniak z LKKT (Fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta)

W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo Stara Wie¶" ogłoszono wyniki plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2013 roku. W¶ród pań triumfowała Justyna Marciniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, natomiast w¶ród mężczyzn ten zaszczyt spotkał Łukasza Radwańskiego z KKS Kluczbork.
Justyna Marciniak jest aktualn± mistrzyni± Europy w kumite i fuku-go oraz wicemistrzyni± w kata indywidualnym. Wyróżniono też zawodniczki i zawodników w poszczególnych konkurencjach. Lublinianka Marciniak tytuł najlepszej otrzymała także w kumite - już po raz trzeci w karierze. W¶ród panów zwyciężył tu Damian Stasiak.

Z kolei najlepszymi zawodnikami 2013 w kata zostali Małgorzata Zabrocka i Witold Kwieciński. Ta pierwsza w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy LKKT, a w tym roku startuje w KK Wejherowo. Najlepsz± par± en-bu 2013 została para: Anna Lewandowska i Mateusz Wanat.


> B±k, Iwan, Krzynówek i ich ekipa wygrali Piłkarsk± GalęNatomiast trener Justyny Marciniak Andrzej Maciejewski (LKKT) został wyróżniony jako najlepszy Instruktor Klubowy 2013 Roku, Egzaminator Roku 2013, Najlepszy Szkoleniowiec Klubowy 2013 Roku w kategorii wiekowej dzieci oraz w kategorii wiekowej senior. Tytuły najlepszych szkoleniowców klubowych otrzymali również: Marek Bury (też LKKT) w kategorii wiekowej junior młodszy (14-15 lat), Paweł Janusz w kategorii wiekowej junior (16-17 lat) oraz Marta Niewczas w kategorii wiekowej młodzieżowiec (18-19-20 lat). Tytuł Wychowawcy Dan za przygotowanie największej liczby osób, które w roku 2013 uzyskały stopnie mistrzowskie Dan otrzymał Andrzej Olech. Najlepszym Klubem PZKT w 2013 roku został Lubelski Klub Karate Tradycyjnego. Imprez± roku 2013 w kategorii zawodów z kalendarza PZKT został VII Puchar ¦wiata w Karate Tradycyjnym, który został rozegrany w Lublinie. Natomiast imprez± roku 2013 w kategorii zawodów pod patronatem PZKT - I Międzynarodowy Turniej Smoka w Karate Tradycyjnym (Bochnia).

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • juventusiak87

    0

    Tak± żonę mieć to prawdziwy skarb(ek) :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX