Kiedyś grał w juniorach Legii. Od wiosny zagra w Górniku

Górnik Łęczna pozyskał kolejnego gracza przed rundą wiosenną, w której stoczy batalię o awans do ekstraklasy. Jest nim 20-letni pomocnik Wojciech Kalinowski.
Młody piłkarz występował do tej pory w czwartoligowym KS Łomianki, a wcześniej występował m.in. w juniorskich zespołach Legii Warszawa. Młodzieżowiec wpadł w oko sztabowi szkoleniowemu Górnika już w listopadzie zeszłego roku podczas testów, w których udział brali młodzi zawodnicy z niższych lig. Teraz przeszedł do Górnika na zasadzie transferu definitywnego. Klub z Łomianek może jednak liczyć na profity w przypadku kolejnego transferu tego piłkarza. - Zawodnik dostał od nas szansę pokazania się w test-meczu, który był rozegrany na koniec piłkarskiej jesieni. To młody, ambitny piłkarz, który ma szansę zaistnieć w dorosłej piłce i bardzo chce ją wykorzystać - powiedział dla oficjalnego serwisu klubowego prezes Górnika Artur Kapelko.


> Bąk, Iwan, Krzynówek i ich ekipa wygrali Piłkarską GalęKalinowski trenuje z liderem pierwszej ligi od początku okresu przygotowawczego. W czterech rozegranych do tej pory sparingach Górnika pomocnik zdobył dwa gole - z GKS Katowice podczas obozu w Kamieniu koło Rybnika i w ostatniej grze kontrolnej z Lublinianką w Łęcznej.

Ponadto poza Kalinowskim do kadry pierwszego zespołu został włączony 19-letni Patryk Dobrowolski, zawodnik Akademii Piłki Górnik Łęczna.