Kamery podziałały mobilizująco. Avia wygrała w Tychach

Siatkarze Avii Świdnik w niedzielny wieczór bez żadnych problemów pokonali ostatni w tabeli zespół TKS Tychy. Dodatkową motywacją było to, że kluczowe spotkanie dla losów zespołów z dołu tabeli transmitowała telewizja Orange Sport.
Początkowe akcje premierowego seta nie zapowiadały, że Avia tak zdecydowanie zdominuje rywala. Świdniczanie katastrofalnie weszli w spotkanie i po kilku minutach przegrywali 1:5. Widząc, co się dzieje na parkiecie, trener Marcin Jarosz zdecydował się wziąć czas. Reprymenda udzielona zawodnikom podziałała na nich mobilizująco. Siatkarze ze Świdnika odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie. Tyszanie nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze grającym rywalom, w dodatku zdarzały im się proste błędy. Nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera gospodarzy i Avia pierwszego seta wygrała 25:18.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg jak pierwsza partia. Początkowo kilkupunktowe prowadzenie objęli gospodarze, ale Avia z biegiem czasu przejęła inicjatywę na parkiecie. Zespół Marcina Jarosza konsekwentnie budował swoją przewagę, co sprawiło, że w drugim secie nie było zbyt wielu emocji. Goście wygrali 25:16 i pewnie zmierzali do wygranej za trzy punkty.

> Bąk, Iwan, Krzynówek i ich ekipa wygrali Piłkarską Galę

W pierwszych akcjach trzeciego seta sytuacja na parkiecie była zupełnie inna. Rozpędzeni świdniczanie szybko zyskali przewagę, którą równie szybko roztrwonili. Wtedy o czas poprosił trener Jarosz i podobnie jak w secie pierwszym była to bardzo dobra decyzja. Avia zaczęła grać równiej i zdobywała kolejne punkty. Gospodarzom co prawda udało się jeszcze w środkowej fazie seta dogonić rywali na dwa "oczka", ale chwilę później goście za sprawą kilku efektownych akcji ponownie objęli zdecydowane prowadzenie. W końcówce nic się nie zmieniło i Avia wygrała trzeciego seta 25:20, a całe spotkanie 3:0.

W następnej kolejce, która zostanie rozegrana w środę, do Świdnika przyjedzie trzeci w tabeli Cuprum Lubin i o punkty będzie zdecydowanie trudniej.