Nie było lekko, ale Wikana Start sobie poradziła

Trwa dobra passa koszykarzy I-ligowej Wikany Start. Tym razem lublinianie pokonali na własnym parkiecie Spójnię Stargard Szczeciński, choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo.
Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze. Przed meczem trener drużyny lubelskiej Dominik Derwisz nie wyobrażał sobie innego wyniku, jak wygrana swojej drużyny, choć zastrzegł, że komplet punktów trzeba wywalczyć na parkiecie, bo nikt ich w prezencie nie da. Okazało się, że miał rację, bo outsider ze Stargardu Szczecińskiego do ostatnich minut spotkania walczył bardzo ambitnie i wygrana wymagała od zawodników Wikany Start dużego wysiłku.

Asystent trzech wojewodów, dyrektor Zachęty. Dziś?

Wprawdzie na początku meczu goście prowadzili, ale lublinianie szybko opanowali sytuację i wygrali pierwszą kwartę spotkania 21:14. W drugiej odsłonie walka była wyrównana, ale zespół znad Bystrzycy kontrolował wydarzenia na parkiecie i do przerwy prowadził 31:22.

W trzeciej kwarcie Spójnia zaczęła odrabiać straty. Goście trzy razy z rzędu trafili zza linii 625 cm i do ostatniej części spotkania przystąpili ze stratą zaledwie jednego punktu (42:43). W czwartej odsłonie nadal trwała wyrównana walka, ale więcej zimnej krwi i precyzji zachowali lublinianie. Teraz oni - za sprawą Wojciecha Szawarskiego, Pawła Kowalskiego i Grzegorza Mordzaka - trafili trzy razy z rzędu za trzy punkty, co praktycznie przesądziło o wygranej Wikany Start.

Za tydzień drużyna lubelska zmierzy się na wyjeździe AZS Politechnika Poznań.

Wikana Start Lublin 64

Spójnia Stargard Szczeciński 53

Kwarty: 21:14, 18:8, 12:20, 21:11 Wikana Start: Mordzak 15 (3), Pełka 14 (1), Wilczek 12 (1), Szawarski 8 (2), Czujkowski 3 (1) oraz Kowalski 7 (1), Michalski 3, Wiśniewski 2, Hałas, Sikora.

Spójnia: Pytyś 10, Koszuta 9, M. Kwiatkowski 6 (1), Suliński 6 (2), Bodych 5 oraz Wróblewski 6, Ł. Kwiatkowski 4, Soczowski 3, Dylik 2, Zarzeczny 2.

Wyniki pozostałych spotkań XVIII kolejki: SIDEn Toruń - King Wilki Morskie Szczecin 83:72, Sokół Łańcut - Stal Ostrów Wlkp. 79:63, MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 95:52, AZS Politechnika Poznań - Znicz Basket Pruszków 64:61, Astoria Bydgoszcz - WKK ProBiotics Wrocław 76:60, Polfarmex Kutno - MCKiS Jaworzno 113:79.