Siatkarze znowu przegrali. Została im tylko walka o utrzymanie się

Siatkarze Avii Świdnik nie wykorzystali atutu gry we własnej hali i drugi raz w tym sezonie musieli uznać wyższość Krispolu Września. Ta porażka definitywne przekreśliła szansę świdniczan na zajęcie miejsca w pierwszej ósemce.
Początkowe minuty spotkania nie zwiastowały tak smutnego scenariusza. Miejscowi szybko osiągnęli pięć punktów przewagi. Jednak wtedy przebudzili się goście, którym udało się wyrównać stan rywalizacji. W dalszej fazie seta otwarcia obie ekipy grały punkt za punkt. Jednak z czasem na parkiecie zarysowała się przewaga gości, którzy w końcówce prowadzili 20:15. Avia zaczęła popełniać błędy w ataku i ostatecznie pierwszy set zakończył się porażką gospodarzy 21:25.

W drugim secie przez długi czas obie zespoły toczyły bardzo zaciętą i wyrównaną walkę. O tym, kto zapisze go na swoją korzyść, zadecydowała końcówka. Wtedy goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie i mimo, że Avia próbowała odrobić stratę, przegrała 23:25.

Kiedy na początku kolejnego seta Krispol objął prowadzenie wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach. Jednak wtedy zespół trenera Marcina Jarosza wyszedł z dołka i poprawił swoją grę. Dzięki temu gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie przy stanie 18:17 i nie oddać go już do końca. Avia grała dobrze blokiem i to pomogło jej w wygraniu trzeciej partii 25:21.

Czwarty set rozpoczął się od bardzo nierównej gry obydwu drużyn. Punkty seriami zdobywał Krispol, ale to samo udawało się gospodarzom. Jednak w końcówce lepiej nerwy na wodzy trzymali goście, natomiast gospodarze nie radzili sobie z rosnącą presją. W efekcie ten set okazał się ostatnim i świdniczanie przegrali go 21:25.

Rezultat z ostatniej kolejki spowodował, że Avia straciła definitywnie szanse na zajęcie miejsca w pierwszej ósemce. Zespołowi z lotniczego miasta pozostaje więc już tylko walka o utrzymanie się w I lidze. W następnej kolejce drużyna prowadzona przez Marcina Jarosza zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli TKS Tychy.

Avia Świdnik 1

Krispol Września 3

sety: 21:25, 23:25, 25:21, 21:25

Avia: Guz, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Baranowski i Misztal

Krispol: Rohnka, Dobosz, Jurkojć, Iglewski Marcin, Chwastyniak, Bielicki, Iglewski Mateusz (libero) oraz Gajowczyk, Narowski, Murdzia i Dębiec

Wyniki pozostałych spotkań: MKS Będzin - AGH 100RK Kraków3:1, Ślepsk Suwałki - Camper Wyszków 2:3, Kęczanin Kęty - Pekpol Ostrołęka 3:0, KPS Siedlce - Cuprum Lubin3:0, Stal Nysa - TKS Tychy 3:1.