Piłkarze Górnika wyjechali na pierwsze zgrupowanie

Przewodzący pierwszoligowej stawce piłkarze Górnika w poniedziałek wyjechali na pierwsze zgrupowanie przed rundą wiosenną. W autokarze jadącym do Kamienia koło Rybnika znalazło się 24 graczy.
Zespół trenera Jurija Szatałowa przygotowania do wiosennej walki o ekstraklasę rozpoczął już 6 stycznia. Do tej pory do zespołu dołączyło dwóch nowych piłkarzy - słowacki pomocnik Miroslav Božok, który grał już w ekstraklasie w barwach Arki Gdynia i GKS Bełchatów, a także obrońca Łukasz Mierzejewski, również były gracz ekstraklasy, mistrz Europy w kategorii U-18 z 2001 roku.

Jednak piłkarze Górnika nie pracowali wspólnie przez pełen okres dwóch tygodni. Od 10 do 15 stycznia dostali od sztabu szkoleniowego wolne na spędzenie czasu ze swoimi rodzinami, ale otrzymali tez rozpiski z treningami indywidualnymi. 16 stycznia powrócili do wspólnych zajęć, by w poniedziałek wyruszyć do Kamienia koło Rybnika.

Łęcznianie na Śląsku przebywać będą do niedzieli i pracowicie spędzą tam czas. - Podczas obozu mamy w planach dwa treningi dziennie. Poranne zajęcia będziemy przeprowadzać w hali, popołudniowe na boisku - mówi Andrzej Rybarski, asystent Jurija Szatałowa. - Podczas obozu będziemy pracować zarówno nad motoryką, jak i umiejętnościami typowo piłkarskimi - dodaje.

Na pierwszym tegorocznym obozie Górnik zagra też pierwsze sparingi. W środę łęcznianie zmierzą się z piątą drużyną drugiej ligi zachodniej - Rozwojem Katowice. - Będzie to dwumecz. W ten sposób każdy z zawodników będzie mógł zagrać pełne 90 minut - tłumaczy pomysł Rybarski. Drugi sparing lider rozegra w sobotę z dobrze mu znanym z potyczek ligowych GKS Katowice. W niedzielę po porannym treningu drużyna uda się w drogę powrotną do Łęcznej.

Kadra Górnika Łęczna na zgrupowanie w Kamieniu (20-26 stycznia):

Bramkarze: Sergiusz Prusak, Paweł Socha.

Obrońcy: Lukáš Bielák, Marcin Kalkowski, Łukasz Mierzejewski, Patrik Mráz, Maciej Szmatiuk, Marcin Świech, Julien Tadrowski.

Pomocnicy: Grzegorz Bonin, Miroslav Božok, Patryk Dobrowolski, Wojciech Kalinowski, Nikolajs Kozaeuks, Bartłomiej Niedziela, Veljko Nikitović, Tomasz Nowak, Paweł Sasin, Sebastian Szałachowski, Michał Walaszek, Paweł Zawistowski, Michał Zuber.

Napastnicy: Damian Szpak, Łukasz Zwoliński.