Vive Targi Kielce w Lublinie! Zagrają z Azotami na Globusie

W lutym do Lublina przyjedzie jedna z najlepszych drużyn polskiej piłki ręcznej - Vive Targi Kielce. Kielczanie zmierzą się w hali Globus w meczu ligowym z Azotami Puławy. - To będzie wielkie sportowe święto - zapowiadają organizatorzy meczu.
- Wychodzimy naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu na piłkę ręczną na terenie Lubelszczyzny. Dlatego 1 lutego o godzinie 17 w hali Globus Azoty Puławy zmierzą się z zespołem Vive Targi Kielce. Mam nadzieję, że kibice z całej Lubelszczyzny zapełnią halę podczas tej wielkiej sportowej imprezy - mówi Zdzisław Hołysz, prezes MOSiR. - Tym samym serdecznie dziękuję prezesowi Azotów Puławy Jerzemu Witaszkowi za to, że wyraził zgodę, by ten mecz odbył się w Lublinie - dodaje.

Debiut nowego trenera

Mecz w Lublinie będzie sporym wydarzeniem w polskiej piłce ręcznej, nie tylko dlatego, że Vive Targi Kielce to jedna z najlepszych drużyn w Polsce i Europie. Dodatkowym smaczkiem tego starcia jest to, że w meczu z Azotami na ławce trenerskiej kielczan zadebiutuje Tałant Dujszebajew. Urodzony w Kirgistanie 45-letni szkoleniowiec niedawno zastąpił na ławce trenerskiej Vive Targów Bogdana Wentę. Jako zawodnik zdobył mistrzostwo olimpijskie w Barcelonie z reprezentacją Wspólnoty Niepodległych Państw, był mistrzem świata w barwach Rosji i Hiszpanii. Do tego cztery razy zdobywał Puchar Europy, w tym trzy razy jako trener. - Zagramy to spotkanie w Lublinie, aby mogła go obejrzeć liczniejsza widownia. Hala w Puławach ma pojemność zaledwie 700 miejsc - mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Jeżeli zainteresowanie męską piłką ręczną w regionie będzie duże, to nie wykluczamy, że na topowe mecze będziemy w przyszłości przyjeżdżać do Lublina. Jednak z Puław zupełnie nie znikniemy - zapowiada prezes.

Przedsprzedaż ruszy niebawem

Przedsprzedaż biletów ruszy za kilka dni. Wejściówki będą dostępne w kasach hali Globus, a także za pośrednictwem internetu. MOSiR zapowiada, że ceny biletów będą bardzo przystępne. Ponadto piłkarze Azotów mają przed meczem raz trenować w Lublinie, by zapoznać się ze specyfiką lubelskiej hali.