Koniec dobrej passy siatkarzy. Ósemka się oddala

Siatkarze I-ligowej Avii Świdnik podbudowani dwiema kolejnymi wygranymi na mecz ze Stalą Nysa jechali ze sporymi nadziejami na korzystny wynik. Niestety, nie udało im się podjąć walki i wrócili na Lubelszczyznę bez punktów.
Zespół trenowany przez Marcina Jarosza w poprzednich dwóch kolejkach okazał się lepszy od Kęczanina Kęty i zespołu KPS Siedlce. Do Nysy świdniczanie jechali więc z zamiarem kontynuowania zwycięskiej serii.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dominowali na parkiecie od pierwszych minut. Z biegiem czasu Stal powiększała swoją przewagę, której Avia nie była w stanie się przeciwstawić. Pierwszy set goście przegrali 15:25.

Na początku drugiego gra się wyrównała i zespół ze Świdnika toczył wyrównaną walkę z gospodarzami do stanu 10:10. Później na parkiecie znowu zaczęła się zarysowywać przewaga Stali. Co prawda w końcówce świdniczanie odrobili kilka punktów, ale z wygranej cieszyła się drużyna z Opolszczyzny, która drugą partię wygrała 25:21.

Mająca nóż na gardle Avia trzeciego seta rozpoczęła bardzo obiecująco. Niezła gra na początku dała im nawet trzy punkty przewagi nad przeciwnikami. Jednak po pierwszej przerwie technicznej sytuacja na parkiecie zdecydowanie się wyrównała. Z każdą następną akcją gospodarze zaczęli grać lepiej i wyszli na prowadzenie. Zespół świdnicki co prawda starał się gonić wynik, ale na niewiele to się zdało. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:22 dla gospodarzy, a cały mecz 3:0.

Po tej porażce Avia straciła niemal szansę na zajęcie miejsca w czołowej ósemce ligi i grę w fazie play-off.

Stal Nysa 3

Avia Świdnik 0

25:15, 25:21,25:22

Stal: Biernat, Bułkowski, Piórkowski, Nożewski, Rejno, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Bocianowski

Avia: Gonciarz, Pawłowski, Guz, Peszko, Szaniawski, Stępień, Głód (libero) oraz Baranowski, Zalewski.

Pozostałe wyniki: Camper Wyszków - AGH 100RK AZS Kraków 3:0, MKS Będzin - Pekpol Ostrołęka 3:0, Ślepsk Suwałki - Cuprum Lubin 3:0, Kęczanin Kęty - TKS Tychy 2:3, KPS Siedlce - Krispol Września 2:3.