Dwójka z Azotów zagra na mistrzostwach Europy w Danii

Trener Michael Biegler powołał kadrę na rozpoczynające się w niedzielę mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Uznanie selekcjonera zyskało dwóch graczy puławskich Azotów - Przemysław Krajewski i Michał Szyba.
Pierwszy z nich ma 26 lat, 184 cm wzrostu i występuje na lewym skrzydle. Krajewski już od dłuższego czasu miał praktycznie stałe miejsce w kadrze i wystąpił na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Hiszpanii. Natomiast prawy rozgrywający Michał Szyba jest - jeśli chodzi o duże imprezy - całkowitym debiutantem. Wprawdzie ten 25-letni prawy rozgrywający mierzący 195 cm wzrostu ma na swym koncie zdobycie szóstego miejsca na mistrzostwach świata w 2007 roku, ale było to w kategorii juniorów. Szyba przejdzie do historii piłki ręcznej na Lubelszczyźnie jako pierwszy zawodnik ze stolicy województwa, który zagra w turnieju tej rangi, jest bowiem wychowankiem Unii Lublin. Do Danii pojedzie jeszcze jeden zawodnik przez wiele lat związany z Azotami - Piotr Wyszomirski. Ten utalentowany bramkarz występuje teraz w węgierskim Csurgoi KK. - Po raz pierwszy na taki turniej jedzie dwóch graczy z naszego klubu, co nas bardzo cieszy - mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Obaj są zawodnikami jeszcze młodymi i rozwojowymi i liczę na to, że w mistrzostwach Europy w 2016, których Polska będzie gospodarzem, odegrają w reprezentacji znaczące role. Naturalnie spodziewam się, że zdobyte przez nich doświadczenie przyczyni się też do podniesienia poziomu naszego zespołu.

Polacy grają w grupie C, która swoje mecze rozgrywa w Aarhus. Rywale są bardzo mocni. Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają w poniedziałek o godz. 18 z Serbią. Kolejnym rywalem będzie Francja (środa godz. 20.15), a ostatnim grupowym przeciwnikiem Rosja (piątek godz. 18). Spotkania będą transmitowane przez TVP 2.

Kadra Polski na Euro w Danii - bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK); rozgrywający: Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski, Michał Jurecki (wszyscy Vive Targi Kielce), Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Michał Kubisztal, Robert Orzechowski (obaj Górnik Zabrze), Michał Szyba (Azoty Puławy); skrzydłowi: Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (SPR Chrobry Głogów), Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock); obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock).