Gala MMA. Będzie dziewięć emocjonujących pojedynków

Kibiców sportów walki w najbliższy weekend w Puławach czeka nie lada gratka. W sobotę o godzinie 19 w tamtejszej hali sportowej MOSiR odbędzie się gala MMA - Vale Tudo Cup.
Będzie to pierwsze tego typu sportowe wydarzenie w Puławach. Kibice, którzy zdecydują się na uczestnictwo w gali, będą mogli obejrzeć dziewięć pojedynków, w tym cztery zawodowe. Do walki staną też kobiety.

Pierwsze pięć starć będzie miało charakter półzawodowy.

W pierwszym z nich dojdzie do potyczki pomiędzy reprezentantem Puław Łukaszem Mizurą a Adamem Niedźwiedziem z Natal Gold Team Katowice. Potem na ringu staną kobiety. W kategorii K-1 Open zmierzą się Marta Kostrzewa z Małgorzatą Ubkowską, która jest mistrzynią Polski w karate kyokushin. Potem walczyć będą: Kamil Szczepaniak, Alan Czajkowski i Sebastian Porębski (kat. 71 kg), a w kategorii do 93 kg naprzeciw siebie staną Michał Kowalski i Michał Wojdat z Puław.

Po półzawodowych walkach kibice obejrzą cztery pojedynki zawodowe. W pierwszej walce w kategorii do 71 kg Tomasz Order spotka się z Tomaszem Królikiem. Następnie w kategorii średniej rękawice skrzyżują Michał Oleksiejczuk z Puław i Rajmund Flejmer. Po tych starciach dojdzie do pierwszej walki wieczoru. Zmierzą się w niej słynny strongman i karateka Kamil Belzak, który ma za sobą debiut na gali KSW18, i Jacques Mwamba. Belzak ma na swoim koncie trzy walki w K-1. Do tej pory wszystkie kończył przed czasem.

Natomiast w głównej walce wieczoru puławscy kibice zobaczą doświadczonego zawodnika Wojciecha Bulińskiego, niegdyś sklasyfikowanego w pierwszej dziesiątce polskich zawodników wagi ciężkiej. Jego rywalem będzie rutynowany Litwin Tomas Vaicikas, który stoczył dotąd dziewięć zawodowych pojedynków.

Organizatorem gali są: Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach oraz Vale Tudo Promotions. Całkowity zysk z gali MMA - Vale Tudo Cup zostanie przekazany na konto Fundacji Po Ludzku do Zwierząt Przyjazna Łapa w Puławach. Natomiast w piątek o godzinie 19 w sali konferencyjnej hostelu Olimpic w Puławach przy ul. Hauke-Bosaka 1 odbędzie się ważenie zawodników.

Program imprezy:

* Open: Wojciech Buliński - Tomas Vaicikas - 3 rundy x 5 minut

* Open: Kamil Bazelak - Jacques Mwamba - 3 rundy x 5 minut

* 84 kg: Michał Oleksiejczuk - Rajmund Flejmer - 2 rundy x 5 minut

* 71 kg: Damian Oder - Tomasz Królik - 3 rundy x 5 minut

* Semi Pro: 93 kg Michał Kowalski - Michał Wojdat - 3 rundy x 3 minuty

* Semi Pro 71 kg: Alan Czajkowski - Sebastian Porębski - 3 rundy x 3 minuty

* Muay Thai 60 kg: Kamil Szczepaniak - TBA -3 rundy x 3 minuty

* K1 Open: Małgorzata Ubowska - Marta Kostrzewa 3 rundy x 3 minuty

* Grapling: 80 kg Adam Niedzwiedź - Łukasz Mizura - 2 rundy x 5 minut