Siatkarze wreszcie odpalili i zdobywają punkty

Pierwszoligowa Avia najwyraźniej się przełamała i wygrała drugi mecz z rzędu. Świdniczanie pokonali na własnym parkiecie KPS Siedlce.
Tak więc zespół trenera Marcina Jarosza zwycięsko zakończył stary rok, pokonując Kęczanina Kęty 3:1 i tak samo rozpoczął nowy 2014 - w takim samym stosunku ogrywając siedlczan. Wprawdzie spotkanie nie zaczęło się dla gospodarzy dobrze, bo pierwszego seta przegrali dość wyraźnie (18:25), ale w drugim wrócili do gry. Nie było jednak łatwo, gdyż KPS starał się kontrolować przebieg walki i zdołał nawet odskoczyć na trzy punkty, jednak świdniczanie nie zamierzali składać broni i zdołali tę partię wygrać 26:24. Podobnie zacięty był trzeci set, w którym Avia także przegrywała. Na szczęście gospodarze wykazali się większą od rywali odpornością psychiczną i końcówka należała do nich. W ostatniej partii zespół ze Świdnika już całkowicie dominował na parkiecie - wygrał 25:19 i cały mecz 3:1. W następnej kolejce Avia zmierzy się Nysie ze Stalą AZS PWSZ.

Avia Świdnik 3

KPS Siedlce 1

Avia: Guz, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Szaniawski, Stępień, Głód (l) oraz Zalewski.

KPS: Milewski, Jasiński, Przybyła, Zbierski, Schulz, Stańczak, Sobczak (l) oraz Kowalski, Pruski, Żakieta.

Wyniki pozostałych spotkań XV kolejki: AGH 100RK Kraków - Stal Nysa 3:0, TKS Tychy - Ślepsk Suwałki 3:1,

Cuprum Lubin - MKS Będzin 3:0, Pekpol Ostrołęka - Camper Wyszków 0:3, Krispol Września - Kęcznianin Kęty 3:0.