Koszykarki zaczęły rok od wysokiego zwycięstwa

Zawodniczki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin bardzo dobrze weszły w 2014 r. Występując w niedzielę w roli gospodyń, pewnie ograły KKS Olsztyn, a tym samym zrewanżowały się za porażkę poniesioną na wyjeździe w październiku zeszłego roku.
Mecz wiceliderek z piątą drużyną w tabeli miał dość jednostronny przebieg. Akademiczki od pierwszych minut ostro wzięły się do pracy, zdobywając w pierwszej kwarcie 27 pkt. Dobry początek sprawił, że gospodynie w pewnym stopniu odebrały rywalkom chęć do gry i systematycznie powiększały przewagę. Podopieczne trenera Sławomira Depty na przerwę schodziły, prowadząc 48:27.

Olsztynianki były w stanie przeciwstawić się lubelskim koszykarkom tylko w trzeciej kwarcie, którą udało im się nieznacznie wygrać. To jednak tylko podrażniło zawodniczki AZS UMCS. W ostatniej kwarcie to znowu one rządziły na boisku, czego efektem było zdobycie 20 pkt przy stracie ledwie 12. - Bardzo cieszy nas ta wygrana. Każda z zawodniczek włożyła w nią spory wkład - mówi trener Sławomir Depta. - Na naszą zdobycz punktową przełożyła się dobra gra w ataku całego zespołu. Moje zawodniczki podeszły do tego spotkania bardzo skoncentrowane i to dało wymierny efekt, mimo że z racji ciężkich treningów w ostatnim okresie drużyna miała problemy szybkościowe - dodaje szkoleniowiec wiceliderek.

Lublinianki w pełni zrewanżowały się olsztyniankom za poniesioną w październiku zeszłego roku porażkę i utrzymały pozycję wicelidera. Nie będą jednak miały wiele czasu na świętowanie. Już w najbliższą środę w Płocku ich rywalkami będzie tamtejszy zespół Mon-Polu. - Nie zwalniamy tempa i w poniedziałek, mimo że graliśmy w niedzielę, nie odpuszczamy treningu - zdradza Depta. - We wtorek na zajęciach spotykamy się dwukrotnie, a w środę wyjeżdżamy na kolejne spotkanie.

AZS UMCS Lublin 82

KKS Olsztyn 56

Kwarty: 27:16, 21:11, 14:17, 20:12

AZS UMCS: Kotonowicz 18, Furdak 13 (1), Stanek 12, Witkoś 10, Antczak 5 oraz Łodygowska 15, Skrzecz 6, Poleszak 3, Buksińska, Grygiel, Smoleń.

KKS: Różyńska 23 (1), Markiewicz 15 (2), Wichłacz 6 (1), Polak 2, Burandt oraz Spittal 6 (1), Zajączkowska 2, Żukowska 2, Todys, Wełnicka.

Sędziowali: Marcin Miszkiewicz i Tomasz Seferyński.

Widzów: 300

Pozostałe wyniki 15 kolejki: AZS Uniwersytet Warszawski - PZKosz Łomianki 65:44, MKK Siedlce - Mon- Pol Płock 70:36, VBW GTK Gdynia - Baton Basket 25 Bydgoszcz 70:50.