Kolejny gracz ze Słowacji trafił do Górnika

Lider I ligi Górnik ma nowego piłkarza. Jest nim 29-letni Słowak Miroslav Božok. Zawodnik trafił do Łęcznej z MKF Zeplin Michalovce - drugoligowca ze Słowacji.
- Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt. Mam nadzieję że na wiosnę pomogę swoją grą drużynie. Moim celem jest awansować z Górnikiem do ekstraklasy, jak również pomóc swoim doświadczeniem młodym zawodnikom z Akademii Piłki Górnika Łęczna - powiedział tuż po podpisaniu kontraktu dla oficjalnego klubowego serwisu Božok.

Dla słowackiego pomocnika nie jest to pierwszy polski klub. W przeszłości piłkarz zza naszej południowej granicy występował w Arce Gdynia i GKS Bełchatów. Oba zespoły reprezentował na stadionach polskiej ekstraklasy. Do tej pory zagrał w niej 76 meczów i strzelił trzy bramki. Piłkarz ma w swoim dorobku mistrzostwo i Puchar Słowacji. Zdobył je jako zawodnik MFK Ružomberok. Božok to już trzeci Słowak, jaki w tym sezonie będzie grać w barwach Górnika. Przed rundą jesienną do klubu z Łęcznej trafiło dwóch jego rodaków: Patrik Mráz i Lukáš Bielák.

Ponadto umowy z zielono-czarnymi przedłużyli dwaj wychowankowie Górnika - Patryk Stopa i Hubert Kotowicz, natomiast przed kilkoma dniami kontrakt z łęcznianami podpisał Łukasz Mierzejewski.