Dwójka z Azotów walczy o wyjazd na ME do Danii

Niedawno emocjonowaliśmy się występami polskich piłkarek ręcznych na mistrzostwach świata w Serbii, gdzie panie bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę, bo były czwarte, a już od 12 stycznia 2014 roku w mistrzostwach Europy rywalizowali będą panowie. W kolejnym etapie przygotowań kadry do tej imprezy bierze udział dwóch zawodników puławskich Azotów.
Zespół trenera Michaela Bieglera rozpoczął je 16 grudnia od konsultacji w Pruszkowie, która skończyła się 22 grudnia. W gronie 27 powołanych początkowo znalazło się czterech graczy Azotów: Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski, Michał Szyba i Piotr Masłowski. Tego ostatniego wyeliminowała kontuzja i na zgrupowanie nie pojechał. Kolejną akcję zaplanowano w Warszawie (27-30 grudnia i 2 stycznia 2014). Niestety nie weźmie już w niej udziału Przybylski, z którego selekcjoner zrezygnował. - Rafał to młody zawodnik i cieszymy się, że jest już w szerokiej kadrze i ma możliwość trenowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce - mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Takie konsultacje z pewnością wpłyną na podniesienie jego poziomu sportowego, a co za tym idzie, przyniosą korzyści drużynie.

Natomiast nadal walczą o wyjazd na mistrzostwa Europy Krajewski i Szyba. - Byłoby dobrze, jakby się załapali do grona 16 wybrańców, ale będzie ciężko. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej jeden z nich na tę imprezę pojedzie - dodaje prezes Witaszek.

Puławski klub może mieć na tych mistrzostwach jeszcze jednego reprezentanta, bo w zespole czeskim powinien wystąpić skrzydłowy Jan Sobol.

Po zakończeniu kolejnej konsultacji kadra zagra w międzynarodowym turnieju na Węgrzech (3-5 stycznia 2014), po którym wróci do stolicy, gdzie od 6 do11 stycznia odbędzie się ostatni etap przygotowań. Mistrzostwa Europy w Danii zostaną rozegrane w dn. 12-26 stycznia 2014 r. Polacy grają w grupie C, która swoje spotkania będzie rozgrywała w Aarhus, a ich rywalami będą reprezentacje Serbii, Francji i Rosji.