W kurorcie jak w Brazylii. XIX Bieg Sylwestrowy Nałęczów - Sao Paulo

W Nałęczowie odbędzie się ostatnia sportowa impreza w kończącym się roku i jednocześnie pierwsza w 2014. Chodzi o XIX Bieg Sylwestrowy Nałęczów - Sao Paulo.
Nazwa biegu nawiązuje do odbywającej się już od blisko 90 lat podobnej imprezy w Sao Paulo. Wprawdzie zwykle sceneria obu wydarzeń jest zupełnie inna, ale w tym roku może być nieco zbliżona, bo na śnieg w nałęczowskim kurorcie raczej liczyć nie można.

Uczestnicy zawodów pobiegną ulicami miasta. - Start wyznaczyliśmy 31 grudnia o godz. 23.55 - mówi Stanisław Marzec, były mistrz Polski, organizator imprezy. - Zawodnicy i zawodniczki dobiegną do mety już w Nowy Rok. Można wystartować na dystansie 5 km, a ci, dla których to trochę za daleko, mogą spróbować swych sił na trasie 1 km. Bieg główny kobiet i mężczyzn będzie rozgrywany w formule open. Wśród panów będą jednak kategorie wiekowe: 16-29 lat, 30-39, 40-49, 50-59 i 60+. Atrakcją imprezy będą biegi przebierańców. Oczywiście będzie też nordic walking na dystansie 5 km.

W zawodach mogą uczestniczyć osoby, które mają ukończone 16 lat i ważne badania lekarskie. Zgłoszenia są przyjmowane pod nr tel. 885 682 304 (Stanisław Marzec) i 693 230 360 (Marek Górniak), a także drogą elektroniczną: m.m.gorniak@gmail.com. Można też zapisać się w dniu imprezy do godz. 23. - Biuro zawodów będzie czynne 31 grudnia od godz. 13 do 23 - dodaje Stanisław Marzec. - Będzie się ono mieściło w internacie Zespołu Szkół przy ul. Spółdzielczej 17. - Tam też będzie zakwaterowanie i wyżywienie. W ramach wpisowego, które wynosi 30 zł uczestnicy otrzymają medale ukończenia zawodów, a także skorzystają z wyżywienia przed i po biegu. Najlepsi otrzymają nagrody, a wszyscy startujący wezmą udział w losowaniu upominków.

Organizatorami imprezy są: Regionalne Stowarzyszenie Działań Społecznych "U Źródła" i ULKS Agro Natura Nałęczów.