Upragnione zwycięstwo siatkarzy na koniec roku

Siatkarze I-ligowej Avii Świdnik w ostatnim tegorocznym meczu rozgrywanym na wyjeździe w Kętach z tamtejszym Kęczaninem odnieśli długo wyczekiwane zwycięstwo. Zespół trenera Marcina Jarosza wygrał 3:1 i zdobył niezwykle cenne punkty.
Kibice zespołu ze Świdnika po środowej porażce swoich ulubieńców z pewnym niepokojem mogli podchodzić do ostatniej tegorocznej potyczki swojego zespołu. Tym bardziej że w trzeciej kolejce Kęczanin ograł Avię na jej parkiecie 3:0.

Statystyki na szczęście nie grają. Świdniczanie zakasali rękawy i od samego początku meczu ostro wzięli się do pracy.

W pierwszym secie walka przez długi okres była niezwykle wyrównana. Mimo że Avia w pewnym momencie prowadziła 19:16, to kilka chwil później na tablicy wyników widniał remis 20:20. Na szczęście w samej końcówce zespół trenera Marcina Jarosza zagrał bardzo skutecznie i premierowego seta zapisał na swoją korzyść, wygrywając 25:21.

Druga partia również rozpoczęła się od mocnego uderzenia drużyny świdnickiej, która wyszła na prowadzenie 7:4. Wtedy jednak do głosu stopniowo zaczęli dochodzić gospodarze. Kęczanin najpierw wyrównał stan rywalizacji, a im bliżej było końca drugiego seta, jego przewaga wzrastała. Ostatecznie drugi set zakończył się wynikiem 25:18 na korzyść miejscowych, którzy wyrównali stan rywalizacji.

Trzecia partia był chyba najbardziej emocjonująca. Oba zespoły przez długi czas grały punkt za punkt, popisując się przy tym skuteczną grą w obronie. Taki obraz meczu utrzymał się do decydującej fazy seta. Wtedy świdniczanie odskoczyli rywalom na trzy punkty i nie pozwolili się już dogonić, wygrywając 25:21 i po raz drugi obejmując prowadzenie.

Set czwarty okazał się decydujący dla losów sobotniego spotkania. Zespół ze Świdnika poszedł za ciosem i nie pozwolił rozwinąć rywalom skrzydeł. Avia na drugą przerwę techniczną zeszła z okazałą przewagą pięciu punktów i stało się jasne, że upragnione zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Co więcej, świdniczanie zdołali jeszcze powiększyć przewagę nad Kęczaninem, w rezultacie wygrali 25:18, a całe spotkanie 3:1.

Dzięki pokonaniu Kęczanina zespół ze Świdnika zrównał się punktami z inną drużyną walczącą o utrzymanie się - AGH 100RK Kraków. Kolejny mecz Avia rozegra we własnej hali 4 stycznia 2014. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Marcina Jarosza będzie KPS Siedlce.

Kęczanin Kęty 1

Avia Świdnik 3

Sety: (21:25, 25:18, 21:25, 18:25)

Kęczanin: Pietraszko, Macionczyk, Gaweł, Kantor, Mysera, Zarankiewicz, Toczko (libero) oraz Faraon, Biegun, Janiak i Popik

Avia: Guz, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Misztal i Kołodziejczyk

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

Pekpol Ostrołęka - AGH 100RK Kraków 2:3, Camper Wyszków - Cuprum Lubin 2:3, MKS Będzin - TKS Tychy 3:1, Ślepsk Suwałki - Krispol Września 3:2, KPS Siedlce - Stal Nysa 0:3.