Porażka Wikany Start. Błędy w ataku i za mało agresji

Z dużymi nadziejami jechali do Dąbrowy Górniczej koszykarze I-ligowej Wikany Start. Niestety lublinianie nie zakończyli tego roku zwycięstwem. Zespół trenera Dominika Derwisza przegrał z MKS, choć walczył bardzo ambitnie.
Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy wyżej plasowali się w tabeli. Lublinianie wygrali jednak dwa mecze z rzędu i liczyli na podtrzymanie dobrej passy. Przed spotkaniem trener Derwisz zapowiadał walkę o każdą piłkę i tak w istocie było. W pierwszej kwarcie żadna ze stron nie mogła odskoczyć na większy dystans i ta część meczu zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem dąbrowian (26:23). W drugiej odsłonie było podobnie, ale jeden z liderów lubelskiego zespołu Marcel Wilczek już do przerwy złapał trzy przewinienia osobiste, co oczywiście bardzo utrudniało grę środkowemu Wikany Start. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 47:45 dla gospodarzy i sprawa zwycięstwa była otwarta.

Przełomowa dla losów tego spotkania była trzecia kwarta. Niestety dla lublinian nieudana. Zawodnicy MKS popisali się wspaniałą serią rzutów zza linii 675 cm - trafili cztery razy z rzędu i odskoczyli na 12 punktów. W ostatniej części meczu przewaga gospodarzy nawet jeszcze wzrosła, lecz lublinianie nie zamierzali się poddawać. Grali ambitnie do samego końca i udało się im odrobić część strat, bo doszli rywali nawet na sześć punktów, lecz to było wszystko, na co tego dnia było ich stać. - Osiem razy w tym meczu wychodziliśmy na prowadzenie i osiem razy był remis, ale co z tego, jak przegraliśmy - mówi trener Dominik Derwisz. - Zabrakło nam trochę agresywności w obronie, szczególnie w pierwszej połowie, a z kolei w drugiej części meczu byliśmy bardzo nieskuteczni pod koszem rywali. Nie trafialiśmy z czystych pozycji, a przy takiej klasie rywala to wszystko odbija się potem na wyniku końcowym i tak było w naszym przypadku.

W następnej kolejce, która odbędzie się 5 stycznia 2014 roku, Wikana Start zmierzy się u siebie z trzecią drużyną rozgrywek - Pro-Basketem Kutno.

MKS Dąbrowa Górnicza 82

Wikana Start 75

Kwarty: 26:23, 21:22, 20:11, 15:19.

MKS: Szymański 16 (2), Wołoszyn 16 (3), Piechowicz 14 (3), Małecki 11 (2), Maj 10 (1) oraz Zmarlak 11 (1), Wróbel 2, Zieliński 2, Wieczorek.

Wikana Start: Mordzak 18 (1), Szawarski 15 (3), Wilczek 9, Pełka 5, Sikora 3 (1) oraz Kowalski 11 (1), Michalski 8, Czujkowski 6 (1), Wiśniewski.

Pozostałe wyniki XIII kolejki: Sokół Łańcut - Spójnia Stargard Szczeciński 80:58, MOSiR Krosno - Polski Cukier SIDEn Toruń 61:65, Znicz Basket Pruszków - MCKiS Jaworzno 66:76, AZS Politechnika Big Plus Poznań - King Wilki Morskie Szczecin 74:84, Stal Ostrów Wielkopolski - WKK ProBiotics Wrocław 66:68, Astoria Bydgoszcz - Polfarmex Kutno 63:93.