Bal charytatywny "Sportowa gwiazdka". Pomóż Kubie

Przychodząc na ten bal, można pomóc 10-letniemu Kubie. Jeśli ktoś na ten dzień ma inne plany, może podarować przedmiot na aukcję
4 stycznia w hotelu Victoria odbędzie się bal charytatywny "Sportowa gwiazdka". Pieniądze z biletów oraz aukcji pamiątek sportowych zaplanowanej na ten wieczór pomogą w rehabilitacji 10-letniego Jakuba Warsz-Orakzai. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

- Rehabilitacja jest bardzo kosztowna, na przykład wyjazd na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny to koszt przynajmniej 5 tys. i nie jestem w stanie finansować tego wszystkiego z własnych pieniędzy. Pomoc od strony instytucji państwowych, które powinny zajmować się rehabilitacją, jest znikoma - mówi Magdalena Warsz-Orakzai, mama chłopca.

Jakub trzy lata temu przeszedł dwie operacje w Stanach Zjednoczonych, co bardzo mu pomogło. Ale jak podkreśla pani Magdalena, dalszy rozwój chłopca, to, czy będzie robił postępy w samodzielnym chodzeniu, zależy już od rehabilitacji. - Dziecko z porażeniem mózgowym musi pracować intensywnie przez wiele lat, by osiągnąć chociaż część tego, co zdrowe. I nie chodzi tylko o rehabilitację ruchową. Kuba ma również trening umysłu, który usprawnia system nerwowy, oraz terapię sensoryczną polegającą na pobudzaniu różnych zmysłów przez dotyk czy zapach. To wszystko jest bardzo kosztowne i dlatego liczymy, że znajdą się osoby, które zechcą nas wspomóc, przychodząc na bal - mówi Magdalena Warsz-Orakzai.

Cena za bal to 120 zł za osobę. Miejsca można rezerwować do 31 grudnia. Na bal można zapisywać się w recepcji hotelu Victoria, w biurze Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego lub w biurze Lubelskiej Unii Sportu.

Jeśli ktoś nie wybiera się na bal, a chciałby wspomóc rehabilitację chłopca, może podarować jakiś przedmiot na aukcję. Niekoniecznie związany ze sportem.