Nieudane pożegnanie siatkarzy ze swoimi kibicami

Siatkarzom Avii Świdnik zupełnie nie udało się pożegnanie z kibicami. Podopieczni trenera Marcina Jarosza przegrali ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Tym samym nie powtórzyli sukcesu z pierwszego starcia, gdy w Suwałkach wygrali 3:2.
Avia w obiecujący sposób rozpoczęła środowe spotkanie. Jego początkowa faza przyniosła skuteczne akcje świdniczan, którzy wypracowali dwa punkty przewagi nad rywalami. Niestety z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić goście i na drugą przerwę techniczną schodzili, prowadząc 16:11. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i rozpoczęli pogoń za rywalem. Co prawda walczyli bardzo ambitnie, ale przewaga, jaką wypracował Ślepsk, była zbyt duża i w efekcie to goście zwyciężyli w pierwszej partii 25:23.

Set drugi nie rozpoczął się najlepiej dla zespołu trenera Jarosza. Świdniczanie, chyba nieco podłamani niepowodzeniem w partii poprzedniej, pozwolili przeciwnikom na wypracowanie bezpiecznej przewagi. Co gorsza, Avia była nieskuteczna, dzięki czemu Ślepsk sukcesywnie powiększał prowadzenie. Gospodarze mieli pojedyncze przebłyski, ale nie potrafili utrzymać równego tempa gry. U gości natomiast od czasu do czasu dobrze funkcjonował blok. Set drugi zakończył się wynikiem 25:20 na korzyść przyjezdnych.

W trzecim i, jak się niedługo potem okazało, ostatnim secie suwalczanie poszli za ciosem. Avia z kolei nie potrafiła znaleźć sposobu na odwrócenie losów spotkania. Z każdą kolejną piłką stawało się jasne, że gospodarzom tym razem nie uda się urwać przeciwnikowi choćby seta. Ostatecznie Aviia uległa w tej partii Ślepsowi 14:25, a w całym meczu 0:3. Był to ostatni mecz świdniczan w tym roku przed własną publicznością, ale nie ostatni w tym roku. Zespół trenera Jarosza zagra jeszcze w sobotę 21 grudnia na wyjeździe z Kęczaninem Kęty.

Avia Świdnik 0

Ślepsk Suwałki 3

Sety: 23:25, 20:25, 14:25

Avia: Guz, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Baranowski, Misztal, Kołodziejczyk.

Ślepsk: Kałasz, Skrzypkowski, Makowski, Modzelewski, Schamlewski, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Bell, Schamlewski, Skorij, Wasilewski, Rudzewicz, Pachliński.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: AGH 100RK AZS Kraków - KPS Siedlce, Stal NysaKęczanin Kęty 0:3, Krispol Września - MKS Będzin 0:3, TKS Tychy - Camper Wyszków 0:3, Cuprum Lubin - Pekpol Ostrołęka 3:0.