Lider wziął rewanż. Siatkarze wrócili ze Śląska na tarczy

Siatkarze Avii nie powtórzyli sensacyjnego wyniku ze Świdnika i w trzech setach ulegli w Będzinie tamtejszemu MKS. Obecnie podopieczni trenera Marcina Jarosza są na przedostatnim miejscu w tabeli.
Tym samym zawodnikom ze Świdnika nie udało się sprawić niespodzianki. Lider tabeli wziął srogi rewanż na siatkarzach ze Świdnika po tym, jak na inaugurację rozgrywek przegrał 2:3 na parkiecie w Świdniku.

Zespół trenera Marcina Jarosza starał się stawić czoła potentatom przez pierwsze dwa sety. W pierwszej partii przez długi czas obie drużyny grały punkt za punkt, a Avia momentami nawet prowadziła. Jednak w końcówce seta będzinianie wykazali się większym doświadczeniem i spokojem pod siatką i wygrali set otwarcia 25:20.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. Później gospodarze zaczęli powiększać swoją przewagę nad świdniczanami i do końca seta przebieg meczu nie uległ zmianie. Będzin wygrał 25:20. Set trzeci nie miał wielkiej historii. Prowadzący 2:0 gospodarze grali lepiej i pewniej, Avia popełniała z kolei sporo błędów. W efekcie set trzeci MKS wygrał 25:15 a cały mecz 3:0.

Graczom ze Świdnika pozostały jeszcze w tym roku do rozegrania dwa spotkania. Najbliższe już w środę, a rywalem Avii będzie Ślepsk Suwałki.

MKS Banimex Będzin 3

ASPS Avia Świdnik 0

Sety: 25:20, 25:20, 25:15

MKS Będzin: Stelmach, Gaca, Hunek, Żuk, Wójtowicz, Tomczyk, Mierzejewski (libero) oraz Król, Wołosz i Oczko

Avia Świdnik: Guz, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Misztal i Kołodziejczyk

Pozostałe wyniki 12 kolejki: Cuprum Lubin- AGH 100RK AZS Kraków3:0, Pekpol Ostrołęka TKS Tychy 3:1, Camper Wyszków - Krispol Września 3:0, Ślepsk Suwałki - Stal Nysa 3:1, Kęczanin Kęty - KPS Siedlce 2:3.