Memoriał Darka Kwieka. Triumf Nadziei [zdjęcia]

W lubelskiej hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich rozegrano XIV Memoriał red. Dariusza Kwieka. Po niezwykle emocjonującej walce zwyciężył pierwszy zespół Piłkarskich Nadziei Motoru Lublin, który w finale pokonał Lubliniankę.
Nasz redakcyjny kolega Darek Kwiek zmarł przedwcześnie 11 stycznia 2000 roku w wieku zaledwie 40 lat. Potrafił pisać o sporcie jak mało kto. - Zawsze będziemy Go pamiętali za to, co zrobił dla sportu i za to co robił dla dzieci - mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega, współorganizator turnieju od początku jego istnienia. Do rywalizacji przystąpiło jak zwykle osiem zespołów. Tym razem walczyli młodzi piłkarze z rocznika 2005. Na trybunach oprócz oczywiście kibiców zasiadła mama Darka Eugenia, córka Katarzyna i brat Andrzej - także dziennikarz, który również prowadził spikerkę.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a mali futboliści dawali z siebie wszystko. - O tym, że jest to znakomita forma uczczenia pamięci Darka, którego znałem i bardzo ceniłem, nie trzeba nikogo przekonywać - stwierdził Robert Brzozowski, trener LKP Motor. - W tym roku debiutuję w tej imprezie w roli szkoleniowca, ale wcześniej siedmiokrotnie sędziowałem te zawody. Atmosfera imprezy jest znakomita, a i poziom jak na ten rocznik w miarę wysoki. To wprawdzie zabawa, ale wynik też się liczy, bo mobilizuje dzieci do dalszej pracy.

Chce grać jak Cristiano Ronaldo

Niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz finałowy, w którym pierwsza drużyna Piłkarskich Nadziei Motoru zmierzyła się z Lublinianką. W regulaminowym czasie gry padł wynik bezbramkowy i o zwycięstwie w memoriale decydowały rzuty karne. W tych nieco skuteczniejsze były Nadzieje i wygrały 4:3. Z tego rezultatu bardzo zadowolony był Rafał Miroński, który został uznany za najlepszego zawodnika imprezy. - Grało mi się bardzo dobrze i cieszę się, że zdobyliśmy taki duży puchar. Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie i jestem uczniem drugiej klasy. Kto jest moim wzorem? Oczywiście, że Cristiano Ronaldo - odpowiada z niezachwianą pewnością. Natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Olszak z Orlika Lubartów, królem strzelców Patryk Knapp (Lublinianka), który zdobył cztery gole. Najmłodszymi zawodnikami byli Patrycja Branecka i Wiktor Brzozowski. - Gratuluję zwycięzcom, ale w tego typu zawodach wygrywają wszyscy - podsumował Waldemar Białowąs, doradca prezydenta Lublina ds. sportu, przyjaciel Dariusza Kwieka. - Cieszy też to, że zawody odbywały się w duchu fair play, czyli zasady, której Darek był wierny przez całe życie.

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Bartek Świątek, Kacper Jagiełło, Mikołaj Nasalski, Grzegorz Nasalski, Kacper Tracz, Maciej Śledź, Diego Jakubas, Rafał Miroński, Dawid Michałkiewicz, Jakub Rzewucki, Igor Kuchta.

Zawody sędziowali Marcin Gospodarek i Marcin Wójcik, a nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali Henryk Pietrzak i Adrian Ceglarski. Organizatorami imprezy byli Ognisko TKKF Omega oraz "Gazeta Wyborcza" przy wsparciu urzędu miejskiego.

Klasyfikacja końcowa XIV Memoriału red. Dariusza Kwieka: 1. Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin I, 2. Lublinianka, 3. Motor I, 4. Orlik Lubartów, 5. Motor II, 6. Piłkarskie Nadzieje II, 7. Avia Świdnik, 8. BKS Lublin.