Ambitnie walczyli przez trzy sety, ale nie dali rady

Siatkarze Avii Świdnik po zeszłotygodniowej kompromitującej porażce z Pekpolem Ostrołęka mieli powalczyć w Wyszkowie z Camperem - zespołem z czołówki I-ligowej tabeli. Avię było, niestety, stać na wygranie jednego seta.
Zespół trenera Marcina Jarosza bardzo dobrze wszedł w mecz. Świdniczanie przez długi okres pierwszej odsłony prowadzili. W decydującej fazie seta wygrywali nawet 21:20 i ostatnie piłki miały rozstrzygnąć, kto zacznie mecz od wygranej w premierowym secie. W końcówce przebudzili się jednak gospodarze i wygrali 25:23.

Set drugi miał bliźniaczo podobny przebieg do partii pierwszej. Avia grała lepiej, utrzymywała przewagę i na drugą przerwę techniczną zeszła, prowadząc 16:13. Chwilę potem jej przewaga wzrosła o kolejne dwa punkty. Końcówka meczu przyniosła wiele emocji. Gospodarze co prawda gonili wynik, ale przewaga zespołu ze Świdnika była zbyt duża, by mogli ją odrobić. W efekcie set zakończył się wygraną Avii 25:22.

Mecz rozpoczął się więc od nowa. Zespół trenera Marcina Jarosza toczył wyrównany bój z wyżej notowanymi gospodarzami przez kolejne minuty trzeciej odsłony. Z każdą akcją Avia zyskiwała przewagę i gdy na tablicy widniał wynik 20:15 dla świdniczan, nikt chyba z kibiców Campera nie wierzył w wygraną gospodarzy. Jednak drużyna ze Świdnika popełniała sporo błędów w końcówce i z pewnej wygranej zrobił się remis 21:21. Rozpędzeni wyszkowianie zachowali koncentrację do końca i odwrócili losy, wydawać by się mogło, przegranego seta. Camper wyszedł na prowadzenie, wygrywając 25:23.

Okoliczności, w jakich Avia przegrała trzeciego seta, podziałały na nią bardzo negatywnie. Z zespołu świdnickiego jakby zeszło powietrze i chyba zawodnicy stracili wiarę w zwycięstwo. Camper stopniowo uzyskiwał coraz wyższą przewagę i ostatecznie wygrał 25:13, a całe spotkanie 3:1.

Camper Wyszków 3

Avia Świdnik 1

Sety: 25:23, 22:25, 25:23, 25:13

Camper: Woroniecki, Kaczorowski, Wójcik, Pietkiewicz, Szulik, Świrydowicz, Stańczak (libero) oraz Urbanowicz, Rutecki, Główczyński

Avia: Gonciarz, Peszko, Guz, Pawłowski, Szaniawski, Baranowski, Głód (libero) oraz Stępień, Zalewski, Kołodziejczyk, Misztal.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: AGH 100RK Kraków - Kęczanin Kęty 3:2, Ślepsk SuwałkiKPS Siedlce 3:1, MKS Będzin - Stal Nysa 3:0, Pekpol Ostrołęka Krispol Września 3:2, Cuprum Lubin - TKS Tychy 3:0.