Mieli piłkę setową, ale nie wykorzystali szansy

Po zeszłotygodniowej wygranej nad TKS Tychy zespół Avii Świdnik udał się w daleką podróż do Lubina na mecz z tamtejszym Cuprumem. Podopieczni trenera Marcina Jarosza w trzecim secie mocno zagrozili faworyzowanym gospodarzom, ale mimo to ulegli 0:3.
Mecz z drużyną z czołówki tabeli, w której występuje były reprezentant Polski i wicemistrz świata Łukasz Kadziewicz, rozpoczął się dobrze dla świdniczan. Avia prowadziła przed decydującą fazą pierwszego seta 19:16, ale nie potrafiła utrzymać wypracowanej przewagi i ostatecznie uległa lubinianom 21:25. W secie drugim na parkiecie dominowali gospodarze, którzy mimo ambitnej postawy siatkarzy Avii nie pozwolili jej na zbyt wiele. W efekcie drugą partię zespół Cuprumu wygrał 25:20.

Set trzeci był najbardziej wyrównany i o jego wygranej zadecydowała gra na przewagi. Zespół trenera Jarosza miał nawet w powietrzu piłkę setową, ale nie udało się wykorzystać tej wybornej szansy. Z drużyną tej klasy takich szans nie ma zbyt wiele i chwilę później gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając trzecią partię 28:26 i całe spotkanie 3:0. Kolejny mecz świdniczanie rozegrają w sobotę 30 listopada o godzinie 18. Ich rywalem będzie ósmy w tabeli Pekpol Ostrołęka.

Cuprum Lubin 3

Avia Świdnik 0

Sety: 25:21, 25:20, 28:26

Cuprum: Gorzkiewicz, Kadziewicz, Michalski, Kordysz, Łapszyński, Romać, Kryś (libero) oraz Antosik, Białecki, Kasper.

Avia: Gonciarz, Guz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Kołodziejczyk, Misztal.

Pozostałe mecze 9. kolejki: AGH 100RK Kraków - Ślepsk Suwałki 1:3, MKS Będzin - Kęczanin Kęty 3:0, Camper Wyszków - KPS Siedlce 3:2, Pekpol Ostrołęka - Stal Nysa 3:2, TKS Tychy Krispol Września 2:3.