Złe miłego początki. Siatkarze w końcu się przełamali

Siatkarze Avii Świdnik wreszcie wygrali przed własną publicznością. Podopieczni trenera Marcina Jarosza wygrali z ostatnim w tabeli TKS Tychy, czym przerwali trwającą od trzeciej kolejki passę porażek.
Wygrana nie przyszła jednak łatwo. W secie otwierającym mecz oba zespoły do pierwszej przerwy technicznej grały punkt za punkt. Potem swoją przewagę zaczęli zaznaczać i konsekwentnie powiększać goście. W efekcie Avia pierwszego seta przegrała 19:25.

Na szczęście gospodarze w secie drugim wrócili do gry. Świdniczanie rozpoczęli tę partię z dużym animuszem, zdobywając pięć punktów z rzędu nie tracąc przy tym żadnego. Dobre otwarcie spowodowało, że Avia przez całą drugą partię nie oddała prowadzenia, wygrywając ją 25:18, choć momentami przewaga punktowa na korzyść gospodarzy była jeszcze większa. Mecz więc zaczął się od nowa.

W trzeciej partii świdniczanie poszli za ciosem, utrzymując dobrą dyspozycję z seta poprzedniego i od początku seta uzyskali prowadzenie. Gospodarze na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:12 i jak się kilka chwil później okazało nie oddali go do samego końca, wygrywając 25:22.

Obraz gry zmienił się w czwartej partii. Żadna z drużyn nie chciała jej przegrać, co przełożyło się na bardzo wyrównaną grę do ostatniej niemal piłki. Zawodnicy trenera Marcina Jarosza w końcową część seta weszli, prowadząc dwoma punktami i prowadzenia już nie oddali. Mimo ambitnej postawy zespołu gości świdniczanie zakończyli mecz asem serwisowym, wygrywając decydującego seta 25:22, a cały mecz 3:1, odnosząc tym samym długo wyczekiwane zwycięstwo.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Krispol Września - AGH 100RK Kraków 3:1, Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:3, KPS Siedlce - Pekpol Ostrołęka 3:0, Kęczanin Kęty - Camper Wyszków 3:2, Ślepsk Suwałki - MKS Będzin 0:3