Sport.pl

Reprezentanci Niemiec trenowali na lubelskim stadionie

Do wielkiego piłkarskiego święta, jakim będzie mecz kadry U-20 Polski i Niemiec o zwycięstwo w Pucharze Czterech Narodów, pozostały już tylko godziny. Tymczasem Niemcy przedmeczowy poranek wykorzystali na trening, w którym można było się przekonać, że w ich kadrze panuje dobra atmosfera.
Reprezentacja Niemiec przyjechała na stadion miejski w Lublinie o godz. 10.30. Wszyscy piłkarze ubrani byli w jednolite dresy. Niosąc w rękach wypastowane najnowsze modele obuwia, weszli na murawę stadionu.

Młodzi piłkarze najpierw pod okiem trenera od przygotowania fizycznego przeprowadzili krótką rozgrzewkę. Potem były już ćwiczenia z piłkami, przeplatane pracą nad techniką i koordynacją ruchową. Na koniec trener zarządził ćwiczenie stałych fragmentów gry. Wtedy też do reszty grupy dołączyli bramkarze, którzy wcześniej trenowali indywidualnie ze szkoleniowcem bramkarzy.

Cały trening był od pierwszej do ostatniej minuty nagrywany przez sztab szkoleniowy, co potwierdza, że Niemcy dbają o każdy detal, nawet ten, który wydaje się mało istotny. Trener Wormuth dużo czasu na zajęciach poświęcał na rozmowę z zawodnikami. Po niespełna godzinie kadra Niemiec w dobrych humorach opuściła stadion i udała się do hotelu. Próbkę swoich prawdziwych możliwości zawodnicy zaprezentują wieczorem na stadionie Górnika Łęczna. Początek meczu o godz. 17.30.

Relacja z meczu on-line na lublin.gazeta.pl