Młode piłkarki U15 rozgromiły Białorusinki

Reprezentacja Polski kobiet do lat 15, prowadzona przez trenera Marcina Kasprowicza, dwukrotnie okazała się lepsza od piłkarek z Białorusi. Mecze zostały rozegrane w Łęcznej i Puławach.
Do pierwszej potyczki Polek i Białorusinek doszło w minioną sobotę na stadionie Górnika w Łęcznej. Polki okazały się wyjątkowo niegościnne dla piłkarek zza wschodniej granicy i rozgromiły rówieśniczki aż 10:0. Mecz trwał 2 x 35 minut i Polki od początku bezdyskusyjnie zdominowały rywalki. Do przerwy zdobyły pięć bramek, a w drugiej połowie dorzuciły drugie tyle. Dwa trafienia w sobotnim spotkaniu padły łupem zawodniczki Górnika Łęczna - Kasandry Parczewskiej. Młoda piłkarka z Lubelszczyzny otworzyła wynik meczu już w pierwszej minucie, a w drugiej połowie skutecznie wykonała rzut karny.

Do rewanżu doszło w poniedziałek na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka w Puławach. Polki w nieco zmienionym składzie ponownie okazały się lepsze, ale tym razem nie doszło do pogromu - mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla gospodyń. Ponownie na listę strzelców wpisała się Parczewska, która tym razem pokonała bramkarkę rywali strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.