Kolejna porażka. Fatalna passa siatkarzy trwa

Avia Świdnik w dalszym ciągu nie może zdobyć choćby punktu w rozgrywkach I ligi siatkówki mężczyzn. W minioną sobotę świdniczanie przegrali we Wrześni z tamtejszym Krispolem 0:3.
Niemoc siatkarzy ze Świdnika trwa już od pięciu spotkań. Podopieczni trenera Marcina Jarosza od bardzo dawna nie mogą wydobyć się z głębokiego kryzysu i osuwają się systematycznie w dół ligowej tabeli.

Po środowej porażce z AGH 100RK Kraków zespół Avii liczył na korzystny wynik. Niestety, kolejny raz tak się nie stało.

Gospodarze od pierwszych minut spotkania zdominowali rywali. Co prawda goście w środkowej partii seta zdołali zmniejszyć stratę do dwóch punktów, ale wtedy Krispol wrócił do gry i wygrał otwierającego seta 25:20.

W drugiej partii obraz gry nie uległ właściwie zmianie. Znów przeważał zespół z Wrześni i mimo że Avia ambitnie walczyła, starając się odwrócić losy meczu, nie udało się. Set drugi zakończył się rezultatem 25:22 dla gospodarzy.

Decydująca partia w starciu dwóch beniaminków była zdecydowanie najciekawsza. Oba zespoły przez długi okres nie potrafiły odskoczyć rywalowi na większą liczbę punktów i na tablicy świetlnej ciągle był remis. Wtedy gospodarzom udało się zdobyć trzypunktową przewagę 17:14. Kilka chwil później mimo starań gości mecz zamknął się w trzech setach - ostatniego Avia przegrała 20:25.

W najbliższej kolejce do Świdnika przyjedzie ostatni zespół ligowej tabeli TKS Tychy i miejmy nadzieję, że wtedy Avii uda się wreszcie przełamać trwającą od pięciu spotkań niemoc.

Krispol Września - Avia Świdnik 3:0

(25:20, 25:22,25:20)

Krispol: Krispol: Iglewski, Murdzia, Jurkojć, Chwastyniak, Dobosz, Bielicki, Dębiec (libero) oraz Narowski.

Avia: Gonciarz, Pawłowski, Stępień, Baranowski, Guz, Peszko, Głód (libero) oraz Zalewski, Misztal, Szaniawski.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:

AGH 100RK Kraków - MKS Będzin 0:3, Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki 3:1, Pekpol Ostrołęka - Kęczanin Kęty 2:3, Cuprum Lubin - KPS Siedlce 0:3, TKS Tychy - Stal Nysa 0:3.