Niemocy ciąg dalszy. Siatkarze przegrali czwarty raz z rzędu

W środę w Świdniku I-ligowy siatkarski zespół Avii miał niepowtarzalną szansę na poprawienie swojego dorobku punktowego. Podopieczni trenera Marcina Jarosza przegrali z AGH 100RK Kraków 0:3. Dla gości była to pierwsza wygrana w tym sezonie.
Oba zespoły znają się bardzo dobrze. W zeszłym sezonie (w II lidze) Avia mierzyła się z AGH sześciokrotnie i za każdym razem schodziła z parkietu jako zwycięzca. Kibice mieli więc prawo oczekiwać od swoich siatkarzy podtrzymania korzystnej passy. Tymczasem stało się inaczej. Avia okazała się gorsza od zespołu z Krakowa i uległa gładko 0:3.

Świdniczanie kolejny raz źle weszli w mecz, co spowodowało kilkupunktową stratę do zespołu gości. Potem co prawda gospodarze zniwelowali dystans do krakowian do dwóch punktów (13:11), ale na niewiele to się zdało. Po czasie wziętym przez trenera gości Wojciecha Kaszę znów lepiej spisywali się jego zawodnicy i wygrali seta 25:17.

Druga partia miała podobny przebieg do seta pierwszego. Znów na początku przewagę zdobyli goście, ale Avii udało się ją zniwelować. Co z tego, skoro w końcowej fazie seta zespół z Krakowa ponownie nie pozwolił, by drużyna ze Świdnika się rozpędziła. W efekcie set drugi zakończył się porażką gospodarzy 19:25.

W secie trzecim do końca nie było wiadomo, która z drużyn zapisze go na swoją korzyść. Avia starała się, by złapać kontakt z rywalem, czego efektem było wiele ciekawych i zaciętych akcji. Niestety, tym razem świdniczanie znowu musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 24:26. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo w lidze, Avia nadal nie może wydobyć się z kryzysu.

Avia Świdnik - AGH 100RK Kraków 0:3 (17:25, 19:25,24:26)

Avia: Gonciarz, Pawłowski, Szaniawski, Baranowski, Guz, Peszko, Głód (libero) oraz Zalewski, Miszta, Kołodziejczyk

AGH: Szałański, Akala, Mucha, Łaba, Szumielewicz, Dzierwa, Luks (libero) oraz Kosiek, Obuchowicz

Wyniki 6. kolejki:

Stal Nysa - Krispol Września 3:2, KPS Siedlce - TKS Tychy 2:3, Kęczanin Kęty - Cuprum Lubin 0:3, MKS Będzin - Camper Wyszków 3:2, Ślepsk Suwałki - Pekpol Ostrołęka 3:2