Sport.pl

Niezwykłe emocje i zażarta walka na koniec sezonu

W Albertowie rozegrano V rundę Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny w motocrossie. Na starcie tej ostatniej w tym sezonie imprezy stanęło blisko stu zawodników i zawodniczek.
Zawody zorganizowane przez KM Cross miały międzynarodową obsadę, bo oprócz gospodarzy na torze rywalizowali reprezentanci Białorusi, Łotwy i Ukrainy. Dopisała też pogoda, więc walka była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Nagrody dla zwycięzców ufundował europoseł Arkadiusz Bratkowski, sprawujący patronat honorowy nad cyklem OML w sezonie 2013. Niezwykle interesujące były połączone wyścigi klas Open A i Open B. Bezkonkurencyjny był Maciej Więckowski. Zawodnik KM Cross wygrał oba biegi i ani na moment nie oddał w nich prowadzenia. Drugie miejsce w klasie Open A zajął jego klubowy kolega Karol Kędzierski, a trzecie Gabriel Chętnicki (Jastrząb Lipno), który minimalnie wyprzedził Jurija Naumczika z Ukrainy.

Podobnie wyglądała rywalizacja w klasie MX85, gdzie zdecydowane zwycięstwo odniósł Dominik Małecki z KM Cross. Drugą pozycję wywalczył Piotr Szczepanek, a trzecią kolejny zawodnik KM Cross Filip Maleńczuk. Bardzo interesujący przebieg miały zmagania quadów, podczas których zacięcie walczyli Przemysław Dąbek z ATV Kielce i zawodnik gospodarzy Piotr Poluchowicz. Pierwszy bieg wygrał Dąbek, a drugi Poluchowicz, i to zwycięstwo sprawiło, że w łącznej klasyfikacji lepszy okazał się reprezentant KM Cross.

W klasie Kobiet świetnie pojechała Walerja Ljapina - Rosjanka reprezentująca Białoruś. Rywalki mogły walczyć tylko o drugą lokatę. Zajęła ją Ola Szymuś z KM Cross Lublin, natomiast trzecia była Maria Staniak z Tomaszowa Mazowieckiego.

Z kolei w klasie Open B na podium stanęło dwóch zawodników z Ukrainy. Zwyciężył Stanisław Ogorodnik (Ukraina) przed Damianem Musiałem (Rymanów) i Igorem Ljubomirskim (Ukraina). W klasie Weteran triumfował Aleksandr Morozow - wielokrotny mistrz ZSRR i Ukrainy.Motocykliści z KM Cross zakończyli sezon 2013Blisko stu zawodników i zawodniczek na torze w miejscowości Albertów koło Cycowa rywalizowało w 5. rundzie Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny. Zawody w Albertowie zakończyły sezon OML w 2013 roku. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, tor był przygotowany, a pogoda doskonała do motocrossu, było pogodnie i bez opadów. Zgromadzeni widzowie mieli ostatnią w tym roku możliwość oglądania motocrossowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Jak zwykle zawody zorganizowane przez Klub Motorowy Cross miały międzynarodową oprawę, licznie przybyli zawodnicy z Ukrainy i Białorusi, a także z odległej Łotwy. Nagrody dla zwycięzców ufundował europoseł Arkadiusz Bratkowski, sprawujący patronat honorowy nad cyklem OML w sezonie 2013. Było na co popatrzeć, tym bardziej że tor w Albertowie jest tak ukształtowany, że umożliwiał oglądanie całej rywalizacji. Do najciekawszych należały wyścigi połączonych klas Open A i Open B, gdzie tego dnia bezkonkurencyjny był Maciek Więckowski z KM Cross. Dwukrotnie wygrywał biegi, prowadząc od startu do mety, nie dając szansy starszym i utytułowanym kolegom. Drugie miejsce w klasie Open A zajął klubowy kolega Karol Kędzierski, a trzecie Gabriel Chętnicki z Jastrzębia Lipno, który o podium stoczył walkę z Jurijem Naumczykiem z Ukrainy.

Podobnie wyglądały wyścigi w klasie MX85, gdzie Dominik Małecki z KM Cross nie dał nikomu najmniejszych szans, prowadził od startu do mety. Drugie miejsce zajął Piotr Szczepanek, a trzecie Filip Maleńczuk z KM Cross Lublin. Bardzo ciekawie wyglądały zmagania quadów, gdzie Przemysław Dąbek z ATV Kielce toczył zaciętą rywalizację z gorąco dopingowanym zawodnikiem gospodarzy Piotrem Poluchowiczem. W pierwszym biegu wygrał Dąbek, a w drugim Poluchowicz, i to zwycięstwo zapewniło wygraną w całych zawodach reprezentantowi KM Cross Piotrowi Poluchowiczowi. W klasie Kobiet wspaniały pokaz jazdy dała Walerja Ljapina - Rosjanka reprezentująca Białoruś była bezkonkurencyjna, za jej plecami toczyły się pojedynki o pozostałe miejsca na podium. Drugie miejsce zajęła Ola Szymuś z KM Cross Lublin, a trzecie Maria Staniak z Tomaszowa Mazowieckiego. Podobnie w klasie Open B na podium stanęło dwóch zawodników z Ukrainy. Zwyciężył Stanisław Ogorodnik (Ukraina) przed Damianem Musiałem (Rymanów) i Igorem Ljubomirskim (też Ukraina). Także w klasie Weteran najlepszy okazał się wielokrotny mistrz ZSRR i Ukrainy Aleksandr Morozow.