W Łęcznej reprezentacja Polski zagra z Niemcami

W kolejnym spotkaniu z cyklu Turnieju Narodów piłkarska reprezentacja Polski do lat 20 zmierzy się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Spotkanie zostanie rozegrane 19 listopada 2013 roku o godz. 17.30 na stadionie Górnika Łęczna.
Z tej okazji w lubelskim hotelu Europa zorganizowano konferencję prasową, w której wziął udział marszałek województwa Krzysztof Hetman, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik, prezes Górnika Łęczna Artur Kapelko i członek zarządu klubu Joanna Matejak. - Chcę pogratulować prezesom tej inicjatywy i bardzo się cieszę, że będziemy mogli obejrzeć piłkarzy zaplecza jednej z najlepszych drużyn w historii futbolu, czyli Niemiec - stwierdził marszałek Hetman. -

Myślę, że już nie długo będziemy mogli obejrzeć tych graczy w reprezentacji seniorskiej. Chcemy, aby na Lubelszczyźnie odbywało się więcej spotkań reprezentacji. W ten sposób buduje się markę. Robimy to także w kontekście powstania nowego stadionu. Naszym atutem jest także lotnisko, bo gdyby nie Port Lotniczy - dla którego jest to także reklama - taki rywal by do nas nie przyjechał.

Warto przypomnieć, że w marcu tego roku swoje mecze w Puławach i Łęcznej rozgrywała reprezentacja U-18, która spotkała się z Gruzją. - Otrzymaliśmy za organizację tych spotkań wysoką ocenę - mówi prezes Bartnik. - Dlatego teraz przyznano nam ten mecz. Mieliśmy kłopot ze znalezieniem boiska do treningu o odpowiedniej jakości. Przedstawicielka federacji piłkarskiej Niemiec, była zawodniczka Bundesligi uznała, że najlepsze jest klubu młodzieżowego BKS Lublin na ul. Nadbystrzyckiej przy Politechnice Lubelskiej.

- Będzie to spotkanie rewanżowe, bo pierwszą potyczkę w Niemczech przegraliśmy 0:2 - dodaje Joanna Matejak. - Mam nadzieję, że teraz będzie wynik odwrotny. W składzie kadry jest trzech piłkarzy, którzy byli lub są związani z Górnikiem. Chodzi o grającego teraz w Cracovii Pawła Jaroszyńskiego, a także dwóch aktualnie występujących w Łęcznej piłkarzy - Juliena Tadrovskiego i Łukasza Zwolińskiego.

Jak kupić bilet

Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną ofertę dla zorganizowanych grup szkolnych liczących co najmniej dziesięć osób. Będą one mogły wejść bezpłatnie lub kupić bilet za 10 zł, ale w ramach tego zakupu otrzymają w prezencie szalik reprezentacji Polski. Warunkiem uczestnictwa w meczu jest przesłanie do 14 listopada listy uczestników zawierającą imię, nazwisko oraz nr PESEL wraz z informacją o wyborze konkretnej oferty na numer faksu 81 752 17 40 wew. 10 lub drogą elektroniczną biuro@gornik.leczna.pl

Będzie prowadzona też przedsprzedaż biletów - od 4 listopada internetowa na www.bilety.gornik.leczna.pl/bilety. Natomiast od 13 listopada będzie można je kupić w sklepie sportowym SportXL przy ul. Polnej 1 w Łęcznej.

Bilety będą rozprowadzane także w kasie nr 1 stadionu Górnika: 15 listopada w godz. 16-18, 16 listopada w godz. 10-14, 18 listopada w godz. 16-18, a także w dniu meczu, czyli 19 listopada od godz. 15 już we wszystkich kasach.

W przedsprzedaży bilet na trybunę A kosztuje 5 zł, a w dniu meczu 10 zł. Na trybunę B odpowiednio 1 zł i 5 zł. Jest jeszcze dodatkowy bonus - mianowicie po okazaniu biletu z meczu reprezentacji bilet na spotkanie I-ligowego Górnika z GKS Tychy (23 listopada) będzie można kupić za 1 zł.