Znowu remis! Lublinianka nadal nie wygrywa u siebie

Do końca rundy jesiennej III ligi lubelsko-podkarpackiej pozostały już tylko trzy kolejki. Tymczasem na ligowym podium znajdują się tylko drużyny z Podkarpacia. Tuż za nimi są Orlęta Radzyń Podlaski i Chełmianka. Lublinianka natomiast utknęła w dolnej strefie tabeli i nie może się z niej wydostać.
Mecz z zespołem z Sieniawy zespół trenera Marcina Zakrzewskiego zaczęli z dużym animuszem, próbując szybko zdobyć bramkę. Niestety, żadna ze stworzonych okazji nie zakończyła się sukcesem. Mało tego, to goście objęli prowadzenie w 15. min za sprawą Tomasza Wilusza, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z woleja. Lublinianka dość szybko wyrównała stan meczu. Skutecznym egzekutorem jedenastki po faulu jednego z zawodników gości był Łukasz Mazurek. Nie był to jedyny rzut karny w tym spotkaniu. Na trzy minuty przed przerwą sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr, tym razem dyktując karnego dla gości. Najlepszy strzelec Sokoła - Paweł Adam Adamczyk nie zmarnował okazji i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie ton wydarzeniom na boisku znów zaczęli nadawać gospodarze, stwarzając dużą liczbę sytuacji do zdobycia gola. Niestety, piłka przez długi czas nie chciała wpaść do bramki. Jednak na 10 minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze dopięli swego - gola na wagę punktu zdobył Mateusz Kozieł.

Na innych boiskach

Pomiędzy Chełmianką i Resovia także doszło do podziału punktów. Na boisku dominowała twarda walka o każdą piłkę, na trybunach i ławkach rezerwowych emocji nie brakowało. Nikt nie odstawiał nogi i oba zespoły kończyły mecz w niepełnych składach. Chełmianka objęła prowadzenie w 26. minucie po strzale Mateusza Olszaka, ale chwilę później goście wyrównali za sprawą Mateusza Świechowskiego. Pomimo sytuacji z obydwu stron wynik już się nie zmienił.

Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniosła Avia Świdnik, która pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 4:1. Gole dla gospodarzy zdobywali Konrad Tarkowski, Adrian Ligienza, Wojciech Białek i Michał Jeleniewski, a honorowego gola dla gości strzelił Konrad Król.

Kuriozum w Boguchwale

Punktami podzieliły się też drużyny Podlasia Biała Podlaska i Hetmana Zamość (1:1), a także Karpat Krosno i Tomasovii (0:0). Niezwykle ciekawie było w Boguchwale, gdzie tamtejszy Izolator grał z czerwoną latarnią Omegą Stary Zamość.

Goście prowadzili do przerwy 2:1, jednak w drugiej połowie Izolator odrobił straty i wygrał spotkanie 3:2. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, ale zawodnik gospodarzy opuścił boisko za znieważenie przeciwnika słowami: "spier.... pizd.... jeb... bo cię zabiję - czytamy w statystyce meczowej na stronie Omegi.

Wyniki 15. kolejki III ligi: Chełmianka Chełm - Resovia 1:1, Polonia Przemyśl - Stal Sanok 0:2, Avia Świdnik - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1, Izolator Boguchwała - Omega Stary Zamość 3:2, Lublinianka - Sokół Sieniawa 2:2, Orzeł Przeworsk - JKS 1909 Jarosław 1:0, Podlasie Biała Podlaska - AMSPN Hetman Zamość 1:1, Karpaty Krosno - Tomasovia 0:0.