MKS Będzin wziął rewanż na Avii w Pucharze Polski

W krótkim odstępie czasu siatkarze Avii Świdnik ponownie spotkali się z drużyną MKS Banimex Będzin. W meczu I ligi świdniczanie byli lepsi, w środę w ramach Pucharu Polski rewanż wziął MKS, który wygrał 3:1
Co ciekawe, meczu nie rozegrano w Świdniku, tylko w hali gimnazjum w pobliskiej Mełgwi. Miało to na celu promowanie siatkówki w regionie. Trener Marcin Jarosz desygnował do gry od początku spotkania Macieja Kołodziejczyka, który zastąpił Pawła Guza.

Wicelider I ligi dobrze wszedł w mecz i kontrolował przebieg spotkania. Było to z pewnością pokłosie niespodziewanej ligowej porażki, którą zespół z Będzina zanotował w Świdniku na inaugurację sezonu. Tym razem Banimex grał lepiej od Avii i po dwóch setach prowadził 2:0

Avia nie zamierzała się jednak poddawać i w kolejnej odsłonie świdniczanie przejęli inicjatywę, czego efektem była wygrana 25:18 i przedłużenie meczu o kolejną partię. Jednak w niej ponownie do głosu doszli goście, którzy bez większych problemów wygrali seta, a cały mecz 3:1.

W następnej rundzie MKS zmierzy się z Krispolem Września lub Ślepskiem Suwałki. Spotkanie tych drużyn odbędzie się w czwartek.