Wyjazdy im służą. Lublinianka urwała punkty liderowi

Zawodnicy III-ligowej Lublinianki udawali się na mecz do Jarosławia raczej w nie najlepszych nastrojach. Od kilku kolejek podopieczni Marcina Zakrzewskiego zawodzą i przed starciem z liderem kibice mieli prawo do niepokoju.
Promykiem nadziei dla ekipy z Lublina mógł być fakt, że ze zgromadzonych do tej pory 15 punktów aż dziewięć zdobyli na boiskach przeciwnika, ale ostatnią wygraną zespół z Wieniawy na obcym terenie zanotował w piątej kolejce w Przemyślu, gdzie wygrał 3:1.

Lublinianka postawiła ekipie z Podkarpacia trudne warunki i osiągnęła korzystny rezultat, remisując bezbramkowo z liderem III ligi. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, bo przez całą drugą połowę spotkania gospodarze musieli grać w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik JKS. Lublinianie nie potrafili tej przewagi wykorzystać, ale i tak przywieźli z trudnego terenu cenny punkt.

Hetman słabszy od Orła, ale Orlęta lepsze od Polonii

Hetman Zamość, który nadal rozgrywa mecze w Kraśniku uległ 1:3 Orłowi Przeworsk, choć gol Kamila Greli z rzutu karnego wyrównał stan rywalizacji i dawał nadzieję na korzystny wynik. Jednak Orzeł między 76. a 78. minutą zadał kolejne dwa ciosy i odjechał do Przeworska bogatszy o trzy punkty.

Skromne choć zasłużone zwycięstwo odnieśli zawodnicy Orląt Spomlek Radzyń Podlaski, którzy pokonali u siebie Polonię Przemyśl 1:0. Sytuacji do zdobycia bramek radzynianie mieli sporo, ale piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki, m.in. raz zatrzymując się na poprzeczce. Gola dającego trzy punkty gospodarzom zdobył Adrian Zakrzecki, który skutecznie wykończył dośrodkowanie Konrada Króla.

Batata nie strzela z karnego, Avia o krok od blamażu

Z kolei ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Chełmianki, którzy "na piątkę" ograli Stal Sanok. Wynik mógł być wyższy jednak Sergio Batata nie potrafili wykorzystać rzutu karnego po faulu bramkarza Stali, który dodatkowo musiał opuścić boisko. Co ciekawe, jego miejsce między słupkami zajął nominalny zawodnik z pola Jakub Januszczak i to on zatrzymał strzał byłego piłkarza Motoru. Jednak worek z bramkami otworzył się na dobre w drugiej odsłonie meczu. Po dwa trafienia zanotowali Piotr Wójcik i Mateusz Olszak, a wygraną przypieczętował w końcówce meczu Marcin Fiedeń.

Remis z wiceliderem w Rzeszowie zanotowała natomiast Stal Kraśnik, która zremisowała z tamtejszą Resovią 1:1. Gospodarze przed większość meczu prowadzili, ale Filip Drozd na 13. minut przed końcem meczu trafił do siatki i uratował dla Stali cenny punkt.

Drugi remis udało się zanotować Omedze Stary Zamość. Outsider rozgrywek tym razem podzielił się punktami z Avią Świdnik chociaż przez niemal całą drugą połowę prowadził. Świdniczanom udało się uratować remis dopiero na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. W drugim meczu dwóch ekip z Lubelszczyzny Tomasovia skromnie pokonała Podlasie Biała Podlaska 1:0.

Wyniki 14. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej: Tomasovia Tomaszów Lubelski - Podlasie Biała Podlaska 1:0, Hetman Zamość - Orzeł Przeworsk 1:3, JKS Jarosław - Lublinianka 0:0, Sokół Sieniawia - Izolator Boguchwała 1:1, Omega Stary Zamość - Avia Świdnik 1:1, Orlęta Radzyń Podlaski - Polonia Przemyśl 1:0, Stal Sanok - Chełmianka Chełm 0:5, Resovia - Stal Kraśnik 1:1.