Lider okazał się za silny. Siatkarze przegrali po raz drugi

Świdnicka Avia po środowej porażce z Kęczaninem Kęty z pewnością chciała się zrehabilitować za tę wpadkę. Wprawdzie w Siedlcach świdniczanie podjęli walkę z liderem, ale do domu wrócili bez punktów.
Siatkarze ze Świdnika nie najlepiej weszli w mecz. Od samego początku zespół z Siedlec dominował na parkiecie, prowadząc zarówno po pierwszej, jak i drugiej przerwie technicznej. Goście nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonego lidera, który dominował w każdym elemencie gry, i pierwszego seta przegrali 16:25.

W secie drugim obraz meczu się zmienił. To zawodnicy trenera Marcina Jarosza prezentowali się zdecydowanie lepiej, a gospodarze popełniali sporo błędów i nie potrafili utrzymać wysokiego tempa gry. Dzięki temu zespół ze Świdnika wyrównał stan rywalizacji, pewnie wygrywając drugiego seta 25:15.

Mocna odpowiedź Avii podziałała mobilizująco na zespół lidera I ligi. Gospodarze mocno wzięli się do pracy i po wyrównanym początku trzeciej partii stopniowo zaczęli powiększać swoją przewagę. Zespół ze Świdnika nie potrafił się już skutecznie przeciwstawić liderowi i przegrał trzeciego seta do 17.

W ostatnim - jak się potem okazało - secie Avia stawiła mocny opór zespołowi KPS. Mimo że gospodarze w środkowej części seta "odjechali" na kilka punktów, świdniczanie pokazali jednak charakter i w końcową fazę rywalizacji obie drużyny wchodziły z równymi szansami. Jednak po przerwie, o którą poprosił trener gospodarzy, Avia nie potrafiła utrzymać swojego rytmu gry i przegrała 21:25.

Avia Świdnik 1

KPS Siedlce 3

(25:16, 15:25, 25:17, 25:21)

KPS: Milewski, Schulz, Przybyła, Zbierski, Stańczuk, Jasiński, Sobczak (libero) oraz Kowalski, Rejowski, Pruski, Żakieta, Rawiak.

Avia: Gonciarz, Stępień, Baranowski, Guz, Peszko, Pawłowski, Głód (libero) oraz Misztal, Kurek.

Pozostałe wyniki 4 kolejki I ligi mężczyzn: Stal Nysa - AGH 100RK Kraków 3:2, Kęczanin Kęty - Krispol Września 2:3, Ślepsk Suwałki - TKS Tychy 3:0, MKS Będzin - Cuprum Lubin 3:2, Camper Wyszków - Pekpol Ostrołęka 2:3.