AZS w Lublinie ma już 90 lat. Joanna Mucha na gali

W hali Globus odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Gościem honorowym była minister sportu i turystyki Joanna Mucha. Na imprezie podsumowano ubiegły sezon w sporcie studenckim oraz świętowano 90. rocznicę założenia AZS w Lublinie.
Lubelski AZS narodził się w 1923 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 90-lecie istnienia było okazją do nagrodzenia wybitnych zawodników i trenerów, którzy związani byli z lubelskim sportem akademickim. Za trenera 90-lecia został uznany Wiesław Doliński, wieloletni szkoleniowiec lekkoatletyki, a wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się Andrzej Sontag - brązowy medalista ME w trójskoku z 1974 roku, Kinga Kołosińska - srebrna medalistka tegorocznej Uniwersjady w siatkówce plażowej, oraz Arkadiusz Godel - złoty medalista olimpijski w szermierce.

Nie zabrakło też nagród za ostatni sezon dla najlepszych uczelni. Szóste miejsce w ogólnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski oraz trzecie w kategorii uniwersytetów zajął lubelski UMCS. Wśród uczelni społeczno-przyrodniczych trzeci był natomiast Uniwersytet Przyrodniczy.