Akademiczki idą jak burza. Wygrały po raz czwarty z rzędu

Koszykarki I-ligowego AZS UMCS pokonały w sobotę na wyjeździe Baton Basket 25 Bydgoszcz 93:55. Lublinianki odniosły czwarte zwycięstwo w czwartym meczu tego sezonu.
Do Bydgoszczy AZS jechał jako faworyt i oczekiwań swoich kibiców nie zawiódł. Podopieczne trenera Sławomira Depty prowadziły od samego początku meczu, wyraźnie dominując nad gospodyniami. Bydgoszczanki nie były w stanie nawiązać z lubliniankami wyrównanej walki nawet w jednej z kwart. Już do przerwy AZS UMCS prowadził 20 punktami.

W dwóch ostatnich kwartach meczu niewiadomą były już tylko rozmiary zwycięstwa przyjezdnych, którym ostatecznie niewiele zabrakło do przekroczenia bariery 100 punktów. AZS zwyciężył różnicą aż 38 punktów i potwierdził, że będzie się w tym sezonie liczył w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.