Koniec zwycięskiej serii. Siatkarze znaleźli pogromcę

Po dwóch zwycięstwach na początku sezonu siatkarzom I-ligowej Avii przyszło przełknąć gorycz pierwszej porażki. Świdniczanie nie wykorzystali atutu gry przed własną publicznością i ulegli 0:3 Kęczaninowi Kęty.
Przed meczem faworytem do zwycięstwa byli gospodarze, którzy w poprzednich dwóch spotkaniach schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Z kolei Kęczanin Kęty do tej pory nie wygrał ani razu i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli. Jednak tym razem gospodarze sprawili swoim sympatykom srogi zawód. Avia tylko w początkowych fazach pierwszych dwóch setów toczyła wyrównaną walkę z zespołem Kęczanina. W efekcie pierwsze dwa sety gospodarze przegrali w identycznym stosunku - 19:25.

W trzeciej partii emocji było zdecydowanie najwięcej i trwały one do ostatniej piłki. Avia dążyła do wygranej i zniwelowania strat do przeciwnika, długo stawiając skuteczny opór. Niestety dla siatkarzy ze Świdnika, zawodnicy gości byli bardzo zdeterminowani, by odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, i dopięli swego, wygrywając ostatniego seta 29:27.

Avia Świdnik 0

Kęcznin Kęty 3

Sety: 19:25, 19:25, 27:29

Avia: Guz, Baranowski, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Głód (libero) oraz Misztal, Kurek, Kołodziejczyk, Szaniawski.

Kęczanin: Macionczyk, Zarankiewicz, Janiak, Kantor, Mysera, Pietraszko, Błasiak (libero) oraz Toczko (libero), Popik, Gaweł, Biegun, Faron.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: AGH 100RK Kraków - Pekpol Ostrołęka 0:3, Cuprum Lubin - Camper Wyszków 2:3, TKS Tychy - MKS Będzin 0:3, Stal Nysa - KPS Siedlce 1:3. Mecz Krispol Września - Ślepsk Suwałki zostanie rozegrany 23 października.