Paweł Fajdek został trzecim lekkoatletą Europy!

Młociarz zamojskiego Agrosu Paweł Fajdek miał bardzo udany sezon. W Moskwie wywalczył mistrzostwo świata, a na zakończenie tegorocznych zmagań zyskał uznanie wśród kibiców, a także fachowców i w plebiscycie European Athletics Awards na najlepszego lekkoatletę Starego Kontynentu w 2013 roku zajął trzecie miejsce.
Konkurs ten odbywa się od dwudziestu lat. Najlepszych z najlepszych wybierają sami kibice, głosują także członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej. Po raz pierwszy jego laureatów ogłoszono w 1993 roku. Wówczas triumfowali Linford Christie i Sally Gunnell z Wielkiej Brytanii. W tym roku uroczysta gala odbyła się w stolicy Estonii Tallinie. Wśród mężczyzn najwięcej głosów otrzymał Bohdan Bondarenko (Ukraina) - mistrz świata w skoku wzwyż przed dwukrotnym złotym medalistą na długich dystansach (5 i 10 km) z Moskwy Mohamedem Farathem z Wielkiej Brytanii i 24-letnim Pawłem Fajdkiem. Polak też triumfował w stolicy Rosji, a złoto zapewnił mu rzut na odległość 81,97 m.

Natomiast wśród pań najwięcej głosów zdobyła startująca na dystansie 400 m czeska płotkarka Zuzana Hejnova. Druga była tyczkarka Jelena Isinbajewa (Rosja), a trzecia specjalizująca się w biegach na długich dystansach i maratonie Valeria Straneo z Włoch.