Na Tatarach zaczyna działać "sportowy inkubator"

Kluby i organizacje sportowe będą miały lżej. Rozpoczęło działalność Lubelskie Centrum Organizacji Sportowych. W czwartek odbyło się otwarcie.
Instytucja ma siedzibę przy ul. Montażowej w dzielnicy Tatary. - Centrum powstało po to, aby pomagać tym, którzy borykają się z problemami lokalowymi i ma służyć potrzebującym - tłumaczy Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, która zrealizowała ten projekt. - Mamy tu 100 m kw. do wykorzystania, na których mieści się 11 pokojów biurowych. Dziesięć z nich jest już zajętych. Być może w przyszłości zaadaptujemy też piwnice. Mogłyby się tam mieścić siłownie lub inne sale do ćwiczeń, z których korzystaliby także okoliczni mieszkańcy. Musimy też jakoś zarabiać, więc zajmiemy się organizacją szkoleń i będzie działało specjalistyczne biuro projektów.

W tej chwili swoje siedziby na ul. Montażową przenoszą już m.in.: Miejski Szkolny Związek Sportowy, Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej, Towarzystwo Piłki Siatkowej, MKS Start. - Chcemy dać organizacjom, które tu będą poczucie stabilizacji - mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk. - A z drugiej strony zamierzamy dotować działania tych, którzy mają pomysł na rozwój sportu. Mam nadzieję, że wydatki, które inwestujemy w infrastrukturę sportową, w przyszłości przyniosą wymierne korzyści. Chcemy też stworzyć specjalne szkolenia dla menedżerów, którzy później zarządzaliby obiektami sportowymi.

Bardzo zadowolony z takiego rozwiązania jest Jacek Rutkowski. - Przenosimy tu nasz klub - mówi prezes TPS Lublin. - Warunki mamy bardzo dobre. Wraz z nami przenosi się też Wojewódzki Związek Piłki Siatkówki. Do tej pory za wynajmowane pomieszczenie płaciliśmy około 700 zł miesięcznie. Z tego, co wiem, teraz te koszty będą o wiele mniejsze, by nie powiedzieć symboliczne. Nie bez znaczenia jest także, to że wiele organizacji będzie ze sobą sąsiadowało, co z pewności ułatwi kontakt, bo wcześnie z powodu znacznego rozproszenia było z tym różnie.