Polska - Mistrzowie Świata. Gollob jednak przyjedzie do Lublina?

12 października w Lublinie wielkie żużlowe wydarzenie - mecz Polska - Mistrzowie Świata. Na kilkanaście dni przed imprezą nieznane są już tylko szczegóły.
Jakiś czas temu poznaliśmy już składy obu ekip, które wystąpią w lubelskim spotkaniu. Przypomnijmy, że w reprezentacji Polski miejsce kontuzjowanego Tomasza Golloba zajmie Janusz Kołodziej. Jest jednak szansa, że Gollob w Lublinie także się pojawi.

Organizatorzy spotkania chcą bowiem zaprosić kapitana reprezentacji do udziału w imprezie w roli gościa honorowego. - Rzeczywiście, jest taka szansa, ale na razie to nic pewnego. W następnym tygodniu będziemy rozmawiać z Tomkiem i próbować go namówić, o ile pozwoli mu zdrowie - mówi Jerzy Kraśnicki, organizator imprezy.

Jeśli Gollob przyjedzie do Lublina, to nie będzie jedynym polskim indywidualnym mistrzem świata, który 12 października będzie na stadionie przy al. Zygmuntowskich. Na meczu obecny ma być bowiem także Jerzy Szczakiel, który w 1973 roku wywalczył złoto IMŚ w finale w Chorzowie. Z zaproszenia organizatorów skorzystał także inny medalista tamtego finału - Zenon Plech.

Oprócz Plecha i Szczakiela nie zabraknie także innych dawnych gwiazd speedwaya. Pokazową jazdę zaprezentować ma Józef Jarmuła - legenda Śląska Świętochłowice i Włókniarza Częstochowa.

Oprócz głównego spotkania odbyć ma się także turniej oldbojów oraz bieg z udziałem pań. W pierwszym z nich udział potwierdził już choćby Dariusz Śledź. Jest także szansa na występ dwóch znakomitych zawodników zagranicznych - Sama Ermolenki oraz Egona Mullera. Zabraknie za to Marka Kępy, który niedawno zaliczył upadek podczas treningu i w turnieju najprawdopodobniej nie wystartuje.

W rywalizacji pań wystąpią reprezentantki czterech krajów. Polka Klaudia Szmaj, Czeszka Michaela Krupickova, Dunka Nanna Jorgensen i nieznana na razie nikomu Szwedka.

Przygotowane będą też dodatkowe atrakcje, choć nie wszystko poszło po myśli organizatorów. - Nie będzie występu braci Cugowskich, bo nie mamy takich możliwości technicznych. Na murawie nie możemy rozłożyć sceny [scena zniszczyłaby boisko, na którym grają piłkarze Motoru - przyp. red.], a gdzie indziej się nie da tego zorganizować - twierdzi Kraśnicki.

Nadal można kupować bilety na to wydarzenie. Wejściówki można nabyć w sklepie Vegas przy ul. Okopowej 3 oraz w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy 34.