Powalczyli, ale nie dali rady. Porażka Wikany na początek sezonu

Wikana Start Lublin w sobotę w pierwszym meczu sezonu 2013/2014 uległa na wyjeździe Pro-Basketowi Kutno 68:75. Mimo dobrego początku meczu lublinianie nie potrafili pokonać jednego z głównych kandydatów do awansu.
Mecz w Kutnie Start rozpoczął znakomicie. Po pierwszej kwarcie lublinianie prowadzili bowiem ośmioma punktami. W drugich dziesięciu minutach gospodarze pozbierali się jednak bardzo szybko i odrobili całą stratę. W połowie spotkania na tablicy wyników widniał więc remis 36:36.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana i skończyła się nieznacznym, dwupunktowym prowadzeniem Pro-Basketu. Wszystko miało więc rozstrzygnąć się w ostatniej. W tej lepiej zagrali gospodarze i mecz w Kutnie zakończył się zwycięstwem faworytów różnicą siedmiu punktów. W ekipie Pro-Basketu pierwsze skrzypce zagrali Krzysztof Jakóbczyk oraz Norbert Kulon. Wśród lublinian z najlepszej strony pokazał się zaś doświadczony Grzegorz Mordzak, który zdobył 18 punktów. Poniżej oczekiwań spisał się natomiast zeszłoroczny lider "czerwono-czarnych" Marcel Wilczek. Zdobył on tylko 5 "oczek", do których dołożył cztery zbiórki i asystę.

Za tydzień Start zagra pierwsze w tym sezonie spotkanie we własnej hali. Wtedy podejmie Slam Stal Ostrów Wielkopolski.