Na wyjeździe z beniaminkiem. Rywal jeszcze nie wygrał

Znajdujący się w górze tabeli I ligi piłkarskiej Górnik Łęczna w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik. Rywale ekipy z Łęcznej w tym sezonie nie zasmakowali jeszcze zwycięstwa.

Górnik do ligowych zmagań wraca po dwóch tygodniach przerwy. W poprzedniej kolejce bowiem spotkanie ekipy z Łęcznej z Arką Gdynia zostało odwołane z powodu zatrucia pokarmowego sporej części graczy i członków sztabu szkoleniowego zespołu znad Bałtyku. Przerwy w rozgrywkach zielono-czarni bynajmniej jednak nie przespali - we wtorek rozegrali sparing z drugoligową Pogonią Siedlce, aby nie wypaść z rytmu meczowego (test-mecz w Siedlcach zakończył się remisem 1:1). Trudno powiedzieć, jak nieoczekiwana przerwa wpłynie na zespół z Łęcznej. Z jednej strony piłkarze mieli okazję do złapania oddechu, z drugiej jednak przymusowa pauza mogła nieco wybić ich z rytmu. A w ostatnich tygodniach podopieczni Jurija Szatałowa spisywali się wyśmienicie - w ostatnich sześciu meczach czterokrotnie zwyciężali i dwukrotnie zremisowali na bardzo trudnych terenach w Świnoujściu i Bełchatowie.

Niedzielni rywale Górnika nie mogą pochwalić się tak dobrym bilansem. Zespół prowadzony przez Ryszarda Wieczorka w tym sezonie jeszcze bowiem nie wygrał żadnego spotkania. Z drugiej strony jednak Energetyka nie da się nazwać przeciwnikiem wygodnym. Drużyna z Górnego Śląska rzadko schodzi z boiska pokonana, najczęściej kończąc mecz remisem. Tak było już siedem razy w tym sezonie.

Początek spotkania w Rybniku zaplanowano na godzinę 12.30. Transmisję przeprowadzi stacja Orange Sport.

Przewidywane składy:

Energetyk: Kajzer - Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba - Kurzawa, Jary, Muszalik, Kostecki, Feruga - Cisse.

Górnik: Prusak - Mraz, Szmatiuk, Tadrowski, Sasin - Bonin, Nikitović, Nowak, Zawistowski, Szałachowski - Zwoliński.