60. urodziny mistrza - w Lublinie zagrają siatkarskie gwiazdy!

W przyszłą sobotę kibice siatkówki z Lublina będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy największe gwiazdy polskiej ligi. W ramach obchodów 60. urodzin genialnego siatkarza Tomasza Wójtowicza w hali Globus zagra mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów z brązowym medalistą Jastrzębskim Węglem.
W przyszłą sobotę (5 października) w Lublinie w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie o godzinie 17.00 obędzie się mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovią Rzeszów. Ten siatkarski pojedynek uświetni 60. urodziny Tomasza Wójtowicza, mistrza świata z Meksyku (1974) i mistrza olimpijskiego z Montrealu (1976). Jubilat jest lublinianinem, wychowankiem miejscowego klubu MKS, jednym z najwybitniejszych graczy w historii polskiej siatkówki, który jako pierwszy Polak trafił do siatkarskiej Galerii Sław. Obecnie jest komentatorem siatkówki w stacji Polsat.

Chociaż Lublin obecnie nie posiada zespołu w siatkarskiej ekstraklasie, lubelscy fani wprost uwielbiają tę dyscyplinę. Najlepszym dowodem na to był Benefis Lecha Łaski i Tomasza Wójtowicza, który odbył się w marcu zeszłego roku w lubelskiej hali Globus. Impreza zorganizowana przez Jastrzębski Węgiel cieszyła się gigantycznym zainteresowaniem. Wydarzenie to obejrzało na żywo 3 tysiące widzów. Punktem kulminacyjnym tamtego wydarzenia był mecz pokazowy pomiędzy Jastrzębskim Węglem i PGE Skrą Bełchatów.

W przyszłą sobotę naprzeciw siebie po raz kolejny staną czołowe kluby PlusLigi: Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Rzeszów, a więc brązowy medalista z zeszłego sezonu z mistrzem kraju. - Cieszymy się, że znów wracamy do Lublina, szczególnie że okazja po temu jest wyjątkowa. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli wspólnie świętować 60. urodziny Tomasza Wójtowicza, jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy. Mogę zapewnić, że zawodnicy Jastrzębskiego Węgla dadzą w tym meczu z siebie wszystko, a kibiców czeka wspaniałe widowisko sportowe - mówi Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Organizatorami imprezy są Jastrzębski Węgiel oraz Urząd Miasta Lublin. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (30 września) w systemie KupBilet.pl oraz w punktach STS i Salonach Empik na terenie Lublina. Pełna lista punktów dystrybucji biletów znajduje się na stronie KupBilet.pl. Cena biletu wynosi 30 zł.