Zrobić krok do przodu. Wikana Start zaczyna sezon

Po poprzednim sezonie, w którym lubelska Wikana znalazła się w czołowej ósemce, zarząd klubu mógł być zadowolony z wyniku. Teraz wszyscy w Starcie zapowiadają, że w nadchodzących rozgrywkach interesuje ich lepszy rezultat.
W ubiegłym sezonie celem postawionym przed ekipą trenera Dominika Derwisza było miejsce w pierwszej ósemce. To się udało, ale po play-offach lublinianie podkreślali, że pozostał im pewien niedosyt i mogli zagrać jeszcze lepiej. Sportowa złość przełożyła się więc na plany dotyczące nadchodzącego sezonu. Czerwono-czarni mają zamiar poprawić ostatni wynik i powalczyć o najlepszą czwórkę ligi.

W tym celu w zespole Wikany dokonano sporo zmian kadrowych. Sporą stratą jest odejście do Torunia świetnego rozgrywającego Łukasza Wilczka. Zespół pożegnali też między innymi Przemysław Łuszczewski czy zdyskwalifikowany w ubiegłym sezonie na dwa lata za uderzenie sędziego Tomasz Celej, który zdecydował się zakończyć karierę. Lublinianie wierzą jednak, że nowi zawodnicy tacy jak doświadczeni Grzegorz Mordzak i Wojciech Szawarski, a także choćby Kamil Michalski i Patryk Pełka znakomicie uzupełnią luki w składzie.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni do sezonu. Podczas przygotowań udało nam się zrealizować to, co sobie zakładaliśmy. Teraz czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz. Mamy sporo nowych zawodników i oni wciąż się zgrywają ze sobą, ale ostatnio poświęciliśmy dużo czasu na treningi taktyczne i grę pięciu na pięciu, co powinno przynieść efekty - mówi trener Dominik Derwisz.

Początek sezonu nie będzie dla Wikany łatwy i przyjemny. Koszykarzy z Lublina czekają bowiem starcia z silnymi rywalami: wyjazd do Kutna, mecz u siebie ze Stalą Ostrów Wielkopolski oraz pojedynek w Toruniu z SIDEn.

- Zaczynamy sezon z wysokiego "C", bo czekają nas trzy trudne mecze, z czego dwa rozegramy na wyjeździe. Ale prędzej czy później i tak przecież musielibyśmy przecież się z tymi rywalami spotkać - uważa szkoleniowiec Startu.

Już pierwszy pojedynek z Pro-Basketem Kutno zapowiada się pasjonująco. Gospodarze sobotniego starcia poprzedni sezon zakończyli na trzeciej pozycji i nie ukrywają swoich aspiracji do Tauron Basket Ligi. - Wszyscy życzymy sobie zwycięstwa, dlatego też jedziemy do Kutna dzień przed meczem, żeby mieć więcej komfortu. Ale łatwo nie będzie - zespół z Kutna od dwóch sezonów dobija się do bram ekstraklasy i teraz nie będzie inaczej. Nasi rywale dokonali potencjalnych wzmocnień, a do tego mecz z nami to będzie dla nich inauguracja sezonu przed własną publicznością. Wiadomo, że każda drużyna chce wygrać każde spotkanie, ale takie okoliczności na pewno jeszcze bardziej ich zmobilizują. My jednak również chcemy dobrze rozpocząć sezon i pokrzyżować im szyki - przekonuje Derwisz.

Początek sobotniego starcia w Kutnie zaplanowano na godzinę 17.30.MKS Wikana Start Lublin

Adres: al. Piłsudskiego 22, 20-001 Lublin

Prezes: Arkadiusz Pelczar

Trener: Dominik DerwiszZawodnicy: Alan Czujkowski, niski skrzydłowy, 198 cm, 08.03.1990, Wojciech Hałas, niski skrzydłowy/silny skrzydłowy, 199 cm, 22.01.1995, Leszek Kaczmarski, rzucający, 190 cm, 10.03.1994, Kamil Kosior, rzucający, 193 cm, 14.08.1995, Paweł Kowalski, silny skrzydłowy, 197 cm, 16.09.1983, Kamil Michalski,rozgrywający, 182 cm, 29.03.1987, Grzegorz Mordzak, rozgrywający/rzucający, 182 cm, 09.01.1977, Patryk Pełka, silny skrzydłowy/środkowy, 202 cm, 07.06.1989, Michał Sikora, rozgrywający, 180 cm, 01.03.1980, Wojciech Szawarski, rzucający/niski skrzydłowy, 195 cm, 02.08.1976, Sebastian Szymański, rzucający, 183 cm, 09.06.1991, Marcel Wilczek, silny skrzydłowy/środkowy, 204 cm, 20.06.1986, Mateusz Wiśniewski, silny skrzydłowy/środkowy, 202 cm, 13.01.1991.


Przyszli: Grzegorz Mordzak, Patryk Pełka (obaj Start Gdynia), Kamil Michalski (Spójnia Stargard Szczeciński), Wojciech Szawarski (Stal Ostrów Wielkopolski), Wojciech Kaczmarski (SMS Władysławowo), Mateusz Wiśniewski (Novum Lublin), Wojciech Hałas, Kamil Kosior (wychowankowie).Odeszli: Łukasz Wilczek (SIDEn Toruń), Michał Marciniak (Jezioro Tarnobrzeg), Tomasz Celej (koniec kariery), Przemysław Łuszczewski, Bartosz Ciechociński, Adam Pawelec, Sebastian Drążyk (bez klubów).