Składy na mecz Polska - Mistrzowie Świata znane. Kto zastąpi Golloba?

Znamy już składy drużyn na spotkanie Polska - Mistrzowie Świata, które 12 października odbędzie się w Lublinie. Niestety, w spotkaniu na torze przy Al. Zygmuntowskich nie wystąpi kontuzjowany Tomasz Gollob.
Gollob, uznawany za najwybitniejszego polskiego żużlowca wszech czasów, doznał kontuzji podczas ostatniej rundy Grand Prix w Sztokholmie. Zawodnik Unibaxu Toruń upadł w drugim biegu zawodów i został odwieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego wstrząśnienie mózgu oraz pęknięcie siódmego kręgu szyjnego w kręgosłupie. To oznacza koniec sezonu 2013 dla Golloba.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi kapitana reprezentacji Polski w spotkaniu z ekipą mistrzów świata. Największe szanse na to mają podobno Piotr Protasiewicz i Janusz Kołodziej.

Menedżerowie obu zespołów podali już za to numery, z którymi 12 października pojadą poszczególni zawodnicy. Wychowanek lubelskiego klubu Daniel Jeleniewski, który gościnnie wystąpi w reprezentacji Polski, pojedzie z numerem 10, a jego partnerem będzie ten, kto zastąpi Golloba.

W drużynie mistrzów świata prowadzonej przez Hansa Nielsena wystąpić ma borykający się z kontuzją obojczyka Tai Woffinden. Brytyjczyk jest głównym kandydatem do zdobycia tytułu mistrza świata w sezonie 2013, bo przewodzi klasyfikacji GP z dużą przewagą nad rywalami, a do końca rywalizacji pozostały już tylko jedne zawody - 5 października w Toruniu.

Mistrzowie Świata: 1. Tai Woffinden 2. Greg Hancock 3. Nicki Pedersen 4. Michael Jepsen Jensen 5. Darcy Ward 6. Robert Miśkowiak

Polska: 9. Tomasz Gollob (kontuzjowany, zastąpi go inny zawodnik) 10. Daniel Jeleniewski 11. Jarosław Hampel 12. Patryk Dudek 13. Krzysztof Kasprzak 14. Maciej Janowski